Wieża kwiatowa w naszym domu

 

Są takie miejsca w naszych domach, budynkach użyteczności publicznej, czy też na zewnątrz, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do ziemi, gdzie chcielibyśmy mieć dużo zieleni, a na pierwszy rzut oka wydaje się to niewykonalne. Na szczęście w dzisiejszych czasach prawie na wszystko są już rozwiązania. Nawet, jak chodzi o roślinność w nietypowych miejscach.

Nowe zastosowanie wież kwiatowych

wieże kwiatoweJestem projektantką wnętrz a mimo to wciąż zaskakują mnie pewne rozwiązania, jak chodzi o kwestie dekoracyjne. W ostatnim czasie, na przykład, bardzo modne stało się posiadanie dużej ilości zieleni w domach. Moi klienci proszą mnie o coraz bardziej nietypowe rozwiązania, tworzące mini ogrody we wnętrzach. Ostatnio coraz częściej wstawiam do pomieszczeń tak zwane wieże kwiatowe, które każdy z nas powinien kojarzyć z centrum miast. Stosuje się je bowiem tam, gdzie kostka brukowa nie pozwala na posadzenie jakiejkolwiek roślinności bezpośrednio do ziemi. Takie wieże kwiatowe to nic innego jak pewien rodzaj kwietnika, na którym kwiaty zasadzane są kaskadowo na kilku pierścieniach. Piętrowo rozmieszczone rośliny wraz z kwitnięciem tworzą piękne kopuły, które bardzo efektownie prezentują się zarówno na ulicach, jak i w prywatnych wnętrzach. Rozwiązania, które stosuje się przy sadzeniu kwiatów na wspomniane pierścienie, pozwalają na tworzenie nieskończonej ilości w tworzeni kompozycji, składających się z różnych gatunków kwiatów. Dzięki temu możemy mieć namiastkę ogrodu w salonie.

W dekorowaniu wnętrz pojawiła się niedawno moda na wstawianie dużej ilości zieleni do pomieszczeń mieszkalnych. Dość nowym, ale bardzo pozytywnie przyjętym pomysłem, okazały się wieże kwiatowe. Zdobią one alejki w miastach, a teraz stały się też atrakcją w naszych domach.