Praca dla opiekunów osób starszych

 

W Polsce nie każdy chce szukać pracy. Warunki często nam nie odpowiadają, wypłata też nie jest najwyższa. Świat pozbawiony jest granic, więc chcemy z tego korzystać. Wiele osób, zwłaszcza mieszkających w zachodniej Polsce, poszukuje pracy w Niemczech. 

Zalety pracy w Niemczech

praca dla opiekunów w niemczechNasi zachodni sąsiedzi nieustannie poszukują osób, które zechciałyby u nich pracować. Dla Polaków to ogromna szansa, zwłaszcza że wynagrodzenie wypłacane jest w euro, nie w złotówkach. Jest więc zdecydowanie wyższe niż w polskich realiach. Ceniona jest przede wszystkim praca dla opiekunów w Niemczech. I co ważne, wcale nie trzeba być pielęgniarką czy mówić po niemiecku, by ją podjąć. Wystarczy łagodność, chęć do pracy i dużo cierpliwości. Opiekunom zapewnia się legalną pracę z pełnym ubezpieczeniem w oparciu o przepisy, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej (EKUZ). Niektóre agencje proponują również polisę ubezpieczeniową. Agencja, z którą pracownik podpisze umowę, pokrywa najczęściej koszty transportu, wyżywienia i zakwaterowania. W większości przypadków zapewnia też całodobowy kontakt z koordynatorem, a więc opiekun nigdy nie pozostaje pozostawiony sam sobie. Może liczyć na wsparcie i pomoc ze strony polskiej firmy. Wynagrodzenie uzależnione jest od kilku czynników, m.in. doświadczenia w opiece nad osobami starszymi oraz poziomu znajomości języka niemieckiego, czy też samodzielności podopiecznego. Z kolei za okres świąteczny spędzony za granicą, agencje wypłacają bardzo wysokie premie oraz bonusy.

Legalna praca w Niemczech to marzenie wielu osób. To sposób na uzupełnienie domowego budżetu, jak również szansa na ciekawą przygodę i atrakcyjną pracę. Opieka nad osobami starszymi nie wymaga ani dużego doświadczenia, ani zbyt wysokich kwalifikacji. Czasem wystarczą jedynie dobre chęci.