Kontrola dostępu online – rodzaje

Istnieje wiele rodzai systemów kontroli dostępu. Te mniej nowoczesne ustępują miejsca dla tych zaawansowanych technologicznie. Dzieje się tak dlatego, gdyż postępowość i innowacyjność w tej dziedzinie prowadzi do wynalezienia coraz lepszych narzędzi do kontroli dostępu nawet takich obsługiwanych online.  

Systemy kontroli dostępu online

kontrola dostępu onlinePoprawne zainstalowanie systemu kontroli dostępu powinno odbywać się przez wykwalifikowanych specjalistów. Kontrola dostępu online łączy się w sieć urządzeń poprzez zastosowanie okablowania strukturalnego. Całkowita obsługa tego systemu przeprowadzana jest na komputerach osobistych, do których podłącza się wszystkie urządzenia wchodzące w skład kontroli dostępu. System online wykorzystuje do kontroli dostępu specjalne karty zbliżeniowe, które rejestrują daną aktywność. Największą zaletą korzystania z przesyłania informacji drogą internetową jest szybkość reakcji na poszczególne działanie. Dzieje się to w bieżącym trybie, a osoby które posiadają wymagane uprawnienia do wejścia czy wyjścia uzyskują tą informację w czasie natychmiastowym. Dodatkowe zabezpieczenia w postaci czujnika niedomkniętych drzwi podnosi efektywność systemu kontroli dostępu. Wszystkie informacje, które rejestruje czujnik nadzoru dostępu wyświetlane są na monitorach komputerów osobistych i z nich można kontrolować na przykład stan urządzeń czy ilość wejść. Nie odchodząc od biurka można skonfigurować dowolnie czujnik, ustawić blokadę czy wprowadzić tryb konferencyjny.

Zastosowanie systemu kontroli dostępu online w hotelach czy biurach znacznie ułatwia przeprowadzenie automatycznego i szybkiego nadzoru. Dzięki zastosowaniu kart zbliżeniowych demontuje się klasyczne zamki w drzwiach i ze systemu offline przechodzi się na online.