Grawerowane i oznaczone tabliczki do maszyn

Każda maszyna przemysłowa powinna mieć oznaczenia na obudowie. Bardzo ważne jest, aby o tym pamiętać. to na nie najczęściej zwracają uwagę kontrolerzy, ponieważ pracownicy muszą wiedzieć niektóre rzeczy. Jeśli dysponujesz takimi maszynami, nie zapomnij o tym, aby tabliczki cały czas były czytelne. Naklejki po jakimś czasie mogą stracić kolor i być niewyraźne. W takiej sytuacji ja mogę polecić Tobie tabliczki z grawerem.

Grawerowane tabliczki na maszynach

tabliczki grawerowaneOznaczenia na maszynach są wymagane. Powinny znajdować się tam bardzo ważne informacje, na przykład to, jakie napięcie elektryczne występuje podczas pracy urządzenia. Tabliczki grawerowane są najlepsze do tego, by je oznaczyć. Dzięki nim nie musimy martwić się wieloma rzeczami, na przykład tym, że z naklejki może zejść farba. Takie tabliczki są wykonywane w specjalnych zakładach ślusarskich. Jest to zwykłe żelazo lub aluminium. Ślusarz wykonuje grawer dokładnie taki, jak jest w oryginale. Do tego zachowane są wszystkie wymiary, ponieważ często jest to wymagane przez kontrolerów. Tabliczki mają kolor czarny, natomiast linia grawera pomalowana jest na biało. Dzięki temu oznaczenia są czytelne. Takie tabliczki są bardzo dobre, ponieważ nie ma również szansy na to, by je zerwać. Do niektórych maszyn tabliczki grawerowane można przyspawać. W ten sposób pewnie trzymają się obudowy. Jeśli maszyna nie powinna mieć styczności z tak wysoką temperaturą używa się wkrętów. Tabliczki zachowują swoją czytelność nawet jeśli maszyna pracuje w trudnych warunkach atmosferycznych. Można je dodatkowo pokryć warstwą lakieru, która zabezpieczy tabliczkę przed rdzą. Jednak nie jest to konieczne, ponieważ takie tabliczki do oznaczeń same z siebie są wykonane z mocnych i odpornych materiałów. Ślusarze wiedzą, jakie tabliczki dać, aby było dobrze.

Tabliczki, które mają na sobie grawer są bardzo przydatne w zakładach przemysłowych. Często wykorzystuje się je do oznaczenia maszyn, ponieważ nie ma opcji, że zaskoczy nas nagła kontrola. W każdej sytuacji są one bardzo dobre i nie trzeba się martwić tym, że tracą czytelność. Zazwyczaj tabliczki grawerowane kosztują około dwudziestu złotych. Wyjątkami są takie, na których jest dość skomplikowany wzór techniczny, który trzeba najpierw przerysować.