Zainteresowałam się bitcoinami,  zastanawiam się jak zacząć

Coraz więcej słyszy się o kryptowalucie bitcoin, ja nigdy nie miałam z tym kontaktu i muszę się przyznać, że wydaje mi się to dość skomplikowane. Natomiast uważam, że należy podążać z duchem czasu więc postanowiłam zagłębić swoją wiedzę w tym temacie, dlatego usiadłam do mojego komputera i zaczęłam przeglądać różne strony internetowe.

W jaki sposób zacząć przygodę z bitcoinami?

bitcoin jak zacząćTak jak postanowiłam rozpoczęłam zagłębiać wiedzę na temat bitcoinów, przeszukałam wiele różnych stron popularnych serwisów internetowych, dołączyłam także do kilku forów internetowych ponieważ wydaje mi się, że zawsze jest trochę łatwiej coś zrozumieć jeśli można z kimś na ten temat porozmawiać, i w ten sposób tematem, który spędza mi sen z powiek to bitcoin jak zacząć. Żeby zacząć posługiwać się bitcoinami trzeba je mieć, więc postanowiłam dokonać zakupu z pośród kilku możliwości ja akurat wybrałam giełdę bitcoin ponieważ kurs ustalany jest tam przez wolny rynek. No i najważniejsze trzeba mieć portfel bitcoin ponieważ potrzebny jest on do przechowywania waluty oraz jest nie zbędny do robienia przelewów. Tak więc posiadając portfel można już robić przelewy oraz je przyjmować, a jeśli mamy już bitcoiny możemy robić zakupy. Także nie ma na co czekać do dzieła, a no tak ważne jest też, żeby znaleźć listę placówek i serwisów internetowych, które obsługują płatności w walucie bitcoin.

Podsumowując na początku kryptowaluta wydawała się dla mnie dość skomplikowana ale gdy tylko postanowiłam zwiększyć wiedzę na ten temat okazało się, że to nie takie straszne a nawet powiedziałabym, że dość łatwe. Na tą chwile traktuje mój portfel z bitcoinami jaki inwestycję i staram się nie płacić w ten sposób, ponieważ kurs kryptowaluty cały czas jest rosnący, być może uda mi się kiedyś coś na tym zyskać.