Wykonanie badań gruntów

Wynajęcie geologa może być dobrą inwestycją, która pomoże Ci w podjęciu kluczowych decyzji dotyczących technologii budowania. Posiadając takie informację będzie Ci łatwiej zapobiec różnorodnym problemom, które mogą wystąpić w trakcie użytkowania budynku. 

Dlaczego warto wykonać badanie gruntów?

badania gruntu poznańNa rynku wielkopolskim znajdziesz firmy geotechniczne, które oferują przeprowadzenie konsultacji niezależnie od tego czy budowa jest planowana czy już rozpoczęta. Jeśli chodzi o badania gruntu poznań ma wiele możliwości do zaoferowania. Badanie polega na pobraniu próbki z gleby, na której ma potencjalnie stać budynek. Jeśli chodzi o zaplecze techniczne działań, najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami są sondy i płyty dynamiczne. Próbki pobrane za pomocą tych maszyn trafiają do laboratorium, gdzie zostają przebadane. Na ich podstawie geolog stwarza ekspertyzę oraz dokumentację. Opinia inżyniera zawiera wszystkie dane oraz zalecenia, zgodnie z którymi należy przeprowadzać na tym terenie prace. Wśród zawartych informacji znajdziesz m.in. nośność podłoża czy stopień zagęszczenia gleby. Zdobyta w ten sposób wiedza ochroni inwestora przed problemami, z którymi zmagają się mieszkańcy domów jednorodzinnych. Do wad konstrukcyjnych zaliczamy spękania, które mogą się pojawić na ścianach czy sufitach. Częstym skutkiem  nieprawidłowych konstrukcji są też regularne zalewania pomieszczeń poniżej poziomu gruntu takich jak piwnica czy garaż podziemny. Zdarza się również, że w przypadku źle położonych fundamentów mogą się one obsuwać, co stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkających w budynku osób.

Konsultacja z profesjonalistą może uchronić Ciebie przed podjęciem niewłaściwej decyzji odnośnie budowy domu. Ekspertyza wykonana przez doświadczonego inżyniera jest sprawdzoną metodą zapobiegającą pojawieniu się poważnych wad konstrukcyjnych w budynku.