Wybór pieca do sauny fińskiej

 

Korzystanie z sauny fińskiej z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Większość kompleksów SPA i aquaparków oferuje korzystanie z tego miejsca na terenie swoich ośrodków. Ze względu na korzyści zdrowotne z jakich słynie sauna fińska, coraz więcej osób decyduje się na jej budowę we własnym domu.

Jak wybrać rodzaj pieca do sauny fińskiej?

piec do sauny fińskiejAby pobyt w saunie był udany wymaga odpowiedniego przygotowania. Za właściwą temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu odpowiada piec. W przeszłości do ogrzewania sauny używana były prawie wyłącznie piece na drewno. Dziś odchodzi się od tej praktyki i coraz częściej korzysta się z pieców elektrycznych. Mimo niewątpliwej funkcjonalności pieców zasilanych elektrycznie, nie da się ukryć, że piece na drewno świetnie sprawdzają się w miejscach gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Zanim zdecydujemy się na zakup pieca musimy konkretnie zdefiniować swoje potrzeby. Warto więc zastanowić się nad przewidywanym kształtem sauny i tym, ile osób będzie mogło jednorazowo do niej wejść. Najczęściej piec do sauny na drewno wybiera się na podstawie wielkości powierzchni pomieszczenia. O pomoc przy doborze warto poprosić fachowca z uprawnieniami do montażu pieców, który określi dokładne parametry pieca. Powszechnym jest, że firmy zajmujące się sprzedażą i instalacją pieców polecają swoim klientom piece w zestawie z generatorem pary oraz mechanizmem sterującym wilgotnością i temperaturą. Takie zestawy to korzystne rozwiązanie dla klientów ponieważ, poza przejrzystym systemem sterowania, wyposażone są one w specjalny dodatek umożliwiający wkomponowanie olejków eterycznych. Zabieg ten od razu nadaje sesji w saunie wyjątkowego charakteru i pozwala łączyć zabieg zdrowotny z przyjemnością relaksu pośród zniewalających aromatów. Wybierając piec do sauny fińskiej należy wziąć pod uwagę kwestię zachowania bezpieczeństwa. Aby sesja w saunie była prawdziwą przyjemnością, trzeba pamiętać o zabezpieczeniach chroniących przed przegrzaniem.

Przed zamontowaniem lub budową własnej sauny fińskiej warto jest poświęcić chwilę nad zastanowieniem się nad tym czego potrzebujemy. Precyzyjne określenie swoich potrzeb pomoże fachowcowi dobrać idealny dla nas piec. Dzięki temu przez lata będziemy mogli cieszyć się strefą relaksu w zaciszu własnego domu.