Worek sako na plażę

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Upragniony czas na urlop i wyjazd nad morze by w końcu wygrzać się na plaży, słuchając szumu morza. Pojawia się odwieczny problem: co wziąć do leżenia na piasku? Ręcznik chłonie piach jak gąbka wodę, koc tak samo, maty bambusowe okazują się za małe, a leżaki niewygodne. Co więc wziąć ze sobą by się odpowiednio zrelaksować? 

Najlepszy wypoczynek na worku sako

worek typu sakoLeżenie na plaży przez pierwsze pół godziny jest super. Po czasie jednak zaczynają przeszkadzać nierówności piasku, podłoże jest twarde i kręcimy się z boku na bok obsypując się przy tym piaskiem który gryzie i łaskocze. Wytrzepanie koca wymaga wygonienia z niego towarzyszy, zrzucenia wszystkich ręczników, napoi, jedzenia, książek i krzyżówek. Więcej problemu niż to warte, a za chwilę i tak będzie to samo. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest worek typu sako. Śliski, nylonowy worek wypełniony styropianowymi kuleczkami. Jego budowa pozwala dopasować go do naszego ciała, dzięki czemu nigdy już nic nie będzie nas uwierało, nie poczujemy twardego piasku oraz najmniejszej górki. Jeśli nasypiemy na niego piasek, wystarczy wstać, wytrzepać i usiąść z powrotem. Bez zbędnych ceregieli. Worek sako zapewnia zdrową, anatomiczną postawę w każdej pozycji. Idealnie podpiera kręgosłup umożliwiając pełen relaks na urlopie. Ale co zrobić jeśli nie mamy samochodu, w którym zmieściłoby się kilka worków dla całej rodziny? Na nadmorskich plażach pojawia się ich coraz więcej. Powstają specjalne punkty – wypożyczalnie gdzie możemy dostać tyle sztuk ile potrzebujemy. Również coraz więcej barów na plażach rezygnuje ze zwykłych leżaków na rzecz tych kolorowych, wygodnych foteli. Bean bagi to świetna alternatywa dla ręcznika czy rozkładanego leżaka, który niekoniecznie jest wygodny. Duża ilość wzorów i rozmiarów pozwala dopasować go do naszych indywidualnych potrzeb. 

Plażowy wypoczynek już nie musi wiązać się z ciągłymi zmianami pozycji i przesypywaniem tony piasku na naszych ręcznikach. Producenci worków typu sako cieszą się coraz większym powodzeniem wśród plażowiczów. Warto zainwestować w taki fotel zarówno do wypoczynku w przydomowym ogródku, jak i na wyprawę nad morze by rozkoszować się słońcem i morską bryzą bez konieczności czyszczenia koca.