Wielofunkcyjne wyposażenie sportowe do siłowni

Jak wielokrotnie się przekonaliśmy, zarówno na własnej skórze jak i na błędach kolegów, do występach na turniejach nie wystarczyły tylko umiejętności posługiwania się bronią białą oraz dobre chęci. Najlepsi zawodnicy na pokazach często mogli poszczycić się doskonałą kondycją i równie często uprawiali też inny sport, oprócz walki bronią. W naszej drużynie, niestety, nie wyglądało to tak imponująco, i musieliśmy nieco się przyłożyć, by dogonić bardziej wysportowanych kolegów.

Wysokiej jakości sprzęt do treningu

sprzęt sportowy kettlerPopołudniowe treningi, jakie urządzaliśmy regularnie, miały głownie na celu nauczenie kolegów podstaw walki bronią, aczkolwiek nie wymagały wielkiego wkładu siłowego, skupiając się głównie na samej technice i luźnych pojedynkach. Po kilku pokazach, jednak, zdecydowaliśmy się na bardziej zaawansowany trening, by podnieść nieco kondycję i poprawić efektywność w polu. W tym celu, wynajęliśmy pomieszczenia, które miały służyć nam do treningów w lokalnej szkole, w której często prowadziliśmy pokazy i lekcje żywej historii. Musieliśmy jedynie wyposażyć ową salę w odpowiedni sprzęt, by móc zacząć regularnie w niej trenować. Wielu kolegów z zaprzyjaźnionych drużyn od długiego czasu stosowało podobny tryb treningu, i polecali oni sprzęt sportowy Kettler jako główne wyposażenie sali treningowej. Szczególnie wielofunkcyjne urządzenia Kettlera, zwane czasem atlasami, były bardzo wysokiej jakości, na poziomie profesjonalnego sprzętu dla zawodowych sportowców, mimo przystępnej ceny, a można było na nich wykonywać niemal każdy rodzaj ćwiczeń. Skala obciążników była na tyle duża, by mogli na owych urządzeniach ćwiczyć zarówno wysportowani i mocni kondycyjnie koledzy, jak również i początkujący, których u nas było dość dużo.

Kettler oferował również świetne maty treningowe, nie tylko na tyle twarde by można było na nich ćwiczyć bez ciągłej utraty równowagi, ale również na tyle elastyczne, by jakikolwiek upadek nie był zbyt bolesny. Z tak profesjonalnym wyposażeniem, zwykła sala treningowa przypominać zaczęła profesjonalną siłownię, i mogliśmy śmiało zacząć regularne treningi. Najlepsze jednak było to, że sprzęt pozwalał nam nie tylko na trening fizyczny i poprawę kondycji, ale również bezproblemową naukę i rozwijanie techniki.