Torby z papieru

 

Idąc na zakupy na pewno będziemy potrzebowali jakiegoś opakowania, aby móc przynieść produkty do domu. Najczęściej są to jednorazowe reklamówki, które znajdziemy w każdym sklepie. Alternatywą dla nich są ekologiczne torby papierowe.

Jak wyglądają papierowe torebki?

torby papierowe z nadrukiem producentCoraz częściej sprzedawcy zamieniają jednorazowe foliówki na papierowe torebki, które w całości są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Mają one szerokie zastosowanie i mogą być wykorzystywane w warzywniaku i luksusowym sklepie z obuwiem, czy perfumami. Laminowane torby papierowe z nadrukiem producent jest w stanie wyprodukować na specjalne zamówienie dla konkretnego odbiorcy. Najczęściej sklepy zamawiają u producenta kilka zgrzewek toreb papierowych, które mają mieć określony kształt i grubość, a na ściankach mają mieć logo sklepu. Tak naprawdę na torbie może się znaleźć każdy nadruk w postaci rysunku, czy napisu, ponieważ są one nanoszone przy pomocy specjalnych drukarek. Wzór nadruku jest przygotowywany w programie komputerowym, a następnie w odpowiednim momencie jest nanoszony na papier. Torby w początkowym procesie produkcji mają szary kolor i mogą takie pozostać, albo zostają zafarbowane na pożądany kolor. Mogą też mieć połysk, lub być matowe, wszystko zależy od zlecenia jakie otrzymuje producent. Każda torebka posiada praktyczne ucho do trzymania, które także jest wykonane z makulatury i jest mocno przyklejone do wewnętrznych ścianek. Posiadają one także wzmocnione dna, dzięki czemu można w nich nosić spory ciężar.

Torebki papierowe są wykorzystywane w sklepach odzieżowych, które życzą sobie loga na produkcie, w drogeriach i sklepach obuwniczych. Powoli odchodzi się od stosowania reklamówek, ponieważ szkodzą naszemu środowiskowi, a papierowe torby są biodegradowalne.