Przyczepa z dużą ładownością

Odkąd zaczęliśmy zabawę z odtwórstwem jako drużyna, bagaż wyjazdowy powiększył się ogromnie. Dawno minęły czasy gdy na wyjazd na pokazy można było zabrać sprzęt mieszczący się w jednym plecaku turystycznym. Teraz, całe wyposażenie obozowe, namioty i sprzęt do walki nie mieścił się nawet w naszym największym samochodzie. Nawet rozdzielając bagaż na wszystkie samochody drużyny, często brakowało dość dużo miejsca.

Pojemna przyczepa do samochodu osobowego

przyczepy samochodoweWynajęcie większego samochodu nie wchodziło w grę, bo zwyczajnie nie mieliśmy na tyle funduszy, by móc na każdym wyjeździe mieć wynajęty samochód dostawczy, więc pozostawało nam albo ograniczenie sprzętu, co nie było za bardzo możliwe, albo znalezienie alternatywy. Ową alternatywą okazał się zakup przyczepy do samochodu, która pasowała w zasadzie do każdego modelu, a była na tyle pojemna, iż można było do niej załadować cały ekwipunek, a przynajmniej ten zajmujący najwięcej przestrzeni. W każdym sklepie budowlanym można było dostać różnego rodzaju przyczepy samochodowe, choć w gruncie rzeczy nie różniły się od siebie one aż tak bardzo. Większość przyczep posiadała jedną lub dwie osie, i w zależności od modelu, mogły mieć załączoną wodoodporną plandekę, co było bardzo wygodne i pozwalało na bezpieczny transport nawet dużego ładunku bez obawy o uszkodzenia, mogące powstać w trakcie jazdy. Użycie plandeki pozwalało również na załadowanie większego i bardziej niestandardowego gabarytowo ładunku na samą przyczepę. Ceny przyczep oczywiście różniły się w zależności od modelu, aczkolwiek zakup takowej był rozwiązaniem o wiele tańszym i wygodniejszym niż wynajmowanie samochodu na każdy wyjazd.

Dodatkowo, taki zakup wymagał minimum formalności, a już po wyjściu ze sklepu można było bez problemu podpiąć ową przyczepę do samochodu i zacząć z niej korzystać. Średniej ładowności przyczepa, jaką postanowiliśmy zakupić, mogła pomieścić ładunek o wadze do około półtorej tony, choć nigdy nie udało nam się osiągnąć nawet połowy tej wartości, i bez problemu mieściła cały ekwipunek drużyny, a i tak miejsca wystarczało na dodatkowy sprzęt. Odkąd zaczęliśmy używać owej przyczepy, na wyjazdy można było jeździć o wiele wygodniej, bez zagracania wnętrza samochodu wyposażeniem wyjazdowym.