Organizacja urodzin nastolatka – porady

nastolatki

Organizacja uroczystości rodzinnych stanowi duże wyzwanie, wymaga to pogodzenia ze sobą wielu czynników, mających wpływ na powodzenie takiego wydarzenia. Jest to szczególnie trudne w przypadku gdy chcemy zorganizować urodziny nastoletniego dziecka. W takim wypadku musimy zadbać, aby przygotowane atrakcje były przede wszystkim dopasowane do jego wieku, oraz zainteresowań. Jak zatem zorganizować urodziny nastolatka?

Kameralne spotkanie

pizzaW przypadku gdy głównym punktem obchodów urodzin naszego dziecka jest niezobowiązująca wizyta jego kolegów, warto abyśmy pomyśleli o zapewnieniu atrakcji dostosowanych do naszych możliwości. Dobrym pomysłem będzie pizza na telefon. Musimy jednak pamiętać aby w momencie gdy przyjdą, zapytać się jaką by chcieli i jak najszybciej ją zamówić. Sprawi to, że już od początku spotkania będą mieli ciepłą przekąskę, która umili im wspólny czas. Ponadto warto pomyśleć wcześniej o zakupieniu zimnych napojów oraz przekąsek takich jak chipsy, ciastka czy orzeszki. Sprawi to, że goście naszego dziecka poczują się docenieni a my sami będziemy mieć pewność, że sprawiliśmy naszemu dziecku niespodziankę, dbając o to aby podczas pobytu jego kolegów, dobrze się bawili. Ostatnim elementem tak przebiegających urodzin powinna być dobra muzyka, dopasowana do gustu naszego dziecka oraz jego gości.

Wyjście na miasto

wyjście na miastoWedług portalu www.teenzone.pl coraz częściej młodzi ludzie, zamiast spędzać swoje urodziny w domu, decydują się na zaproszenie swoich znajomych na wspólne wyjście do miasta. W tym czasie mogą oni zwiedzać różnego typu miejsca, pójść na film do kina czy na kręgle. Musimy pamiętać, że decydując na taką formę urodzin naszego dziecka, powinniśmy wcześniej dać mu odpowiednią ilość pieniędzy, ponieważ to ono zapłaci za wszystkich. Dobrym pomysłem będzie jeśli zasugerujemy mu by podczas wspólnego chodzenia, zaprosił gości na hamburgery. Sprawi to, iż będą mieli okazję odetchnąć od ciągłego chodzenia i nabrać energii na dalszą wycieczkę.

Zabawa na świeżym powietrzu

kiełbaskiW przypadku kiedy nasze dziecko obchodzi urodziny w miesiącach wiosenno-letnich, dobrym pomysłem okaże się jeśli zorganizujemy je we własnym ogrodzie. Według artykułu na portalu wiadomosci.wp.pl to rozwiązanie sprawi, że nasze dziecko poczuje się wyjątkowo i będzie mogło zaprosić większą liczbę gości. Decydując się na ten krok powinniśmy pomyśleć o zapewnieniu wystarczającej ilości miejsc siedzących, dzięki którym zebrani będą mogli spożyć przygotowane przez nas potrawy. Jeśli chodzi o jedzenie w tym wypadku najlepiej sprawdzą się:

  • kiełbaski i ziemniaki z grilla,
  • sałatki owocowe,
  • sałatki warzywne,
  • desery lodowe.

Należy także pamiętać aby uprzednio ustroić ogród balonami, które nadadzą odświętnego klimatu. Kolejną bardzo ważną rzeczą będzie zapewnienie odpowiedniej muzyki, przy której zebrana młodzież, będzie mogła się swobodnie bawić. Niezbędne okaże się także zapewnienie dodatkowych atrakcji, które sprawią, że ten dzień będzie naprawdę wyjątkowy. Jednymi z nich mogą być pokazy sztucznych ogni, które staną się punktem kulminacyjnym całego przyjęcia urodzinowego. Gdy chcemy zapewnić naszemu dziecku tak emocjonującą atrakcję, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu specjalnej grupy parateatralnej, która zajmie się profesjonalnym przeprowadzeniem pokazu, tak aby nikomu nic się nie stało. Tak spędzone urodziny na długo pozostaną w pamięci naszego dziecka a także zaproszonych przez niego gości.

Impreza z rozmachem

pokazy pirotechniczneW przypadku gdy organizujemy jedne z ważniejszych urodzin w życiu naszego dziecka, warto abyśmy pomyśleli o wynajęciu w tym celu odpowiedniej sali na której odbędzie się cała uroczystość. Gdy uda nam się już dopasować salę pod liczbę zaproszonych gości, powinniśmy ustalić jakie menu zostanie podane. Kolejnym ważnym aspektem będzie zapewnienie dobrej muzyki. Coraz częściej na tego typu imprezach zatrudniani są dj, którzy rozkręcają całą imprezę. Jeśli chodzi zaś o zapewnienie odpowiednich atrakcji jedną z nich mogą okazać się pokazy pirotechniczne. Chcąc aby to właśnie one uświetniły urodziny naszego dziecka, powinniśmy poszukać odpowiedniej firmy, która zajmie się przeprowadzeniem takiego pokazu w bezpieczny sposób. Najlepiej gdy pokaz odbędzie się o północy, nadając zabawie wyjątkowości i magii.

Podsumowanie

Organizacja urodzin nastolatka to nie lada wyzwanie, które wymaga dopasowania wielu elementów w taki sposób aby nic nie zakłóciło dobrej zabawy. Warto jednak pamiętać aby niezależnie od formy, przebiegła ona w sposób bezpieczny, tak aby nikomu nic się nie stało. Tak zorganizowane urodziny naszego dziecka sprawią mu wielką radość a nam samym dadzą satysfakcję, iż udało nam się zrobić coś wyjątkowego dla naszej pociechy.