Opłacalne wznoszenie domów szeregowo

Zarówno w Lublinie, jak i na terenie całej Polski, coraz większa ilość deweloperów decyduje się na budowanie domów w zabudowie szeregowej. W praktyce oznacza to podjęcie się realizacji inwestycji, która polega na jednoczesnym lub oddalonym w krótkim czasie wybudowaniu kilku lub kilkudziesięciu domów jednorodzinnych przy jednej ulicy. Czy takie działania są opłacalne? 

Szybka budowa wielu domów 

budowa domów lublinZaraz po tym, jak inwestor wykona odpowiedni podział zakupionego przez siebie gruntu oraz uzyska zgodę na zabudowę, rozpoczynają prace budowlane. Firma zajmująca się realizacją inwestycji często jest wybierana w trybie przetargu lub ofertowania. Inwestycja bardzo często jest realizowana w sposób ciągły, co oznacza, że na kilku działkach jednocześnie są realizowane te same prace. Niektórzy inwestorzy wolą metody kolejnego wykonania – po wykonaniu części zadań na danej działce ekipa przechodzi na następną, a jej miejsce zajmuje kolejna, specjalizująca się w innym rodzaju prac. Taka budowa domów Lublin jest bardzo opłacalna. Jak się okazuje, producenci materiałów budowlanych znacznie chętniej negocjują ceny materiałów budowlanych, jeśli zamówienie dotyczy większej ilości produktów. Podobnie z opłaceniem wykonawcy. Tak duży kontrakt zapewnia firmie budowlanej płynność finansową przez długi czas, dlatego jej właściciel jest skłonny obniżyć ceny swoich usług związanych z wykonaniem poszczególnych robót oraz wynajęciem maszyn. 

Pomimo tego, że wszystkie budynki są realizowane na podstawie jednego projektu, osoba kupująca dom ma prawo wprowadzić w nim jakieś zmiany, np. w układzie funkcjonalnym pomieszczeń. Jest to możliwe jednak tylko wtedy, jeśli zdecyduje się ona na dokonanie zakupu i wpłaci zaliczkę w czasie trwania robót budowlanych.