O czym pamiętać przy pracach budowlanych?

 

Przede wszystkim zawsze, kiedy decydujemy się na inwestycję budowlaną, to musimy dobrze pamiętać o tym, aby postawić tymczasowe ogrodzenia budowlane. Musimy ochronić cały teren budowlany przed niepowołanym i osobami, które mogłyby przypadkiem tam wejść i stracić zdrowie albo nawet życie. Możemy zdecydować się na proste ogrodzenia budowlane wykonane z siatki albo też bardziej solidne ogrodzenia z systemu panelowego.

Czy ogrodzenia budowlane są obowiązkowe?

ogrodzenia budowlane cenaW rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie higieny i bezpieczeństwa pracy na robotach budowlanych nie wynika jasno, iż potrzebujemy koniecznie ogrodzić teren do budowy. Jednak jako inwestorzy musimy dokładnie zabezpieczyć cały teren, aby żadne osoby, które nie zostały upoważnione, nie mogły wejść na plac budowy. Musimy więc postawić jakiekolwiek ogrodzenie tymczasowe lub zadbać o to, aby cały dzień przebywał tam stróż, który będzie zajmował się porządkiem na budowie. Na polskim rynku znajdziemy różnego rodzaju tymczasowe ogrodzenia budowlane cena uzależniona jest najczęściej od rodzaju ogrodzenia, na który się zdecydujemy. Możemy bowiem wybrać ogrodzenia budowlane ażurowe i są one najczęściej stosowane, ponieważ pozwalają skutecznie oddzielić plac budowy od pozostałego terenu, ale także charakteryzują się bardzo prostym montażem i demontażem, więc są idealnymi ogrodzeniami przenośnymi. Drugim rozwiązaniem są pełne ogrodzenia budowlane, które nazywane są najczęściej ogrodzeniami zamkniętymi. Najczęściej wykorzystuje się nie przy bardzo dużych pracach budowlanych, ponieważ ich konstrukcja składa się ze stalowych ram i takie ogrodzenia świetnie Sprawdzają się przy zabezpieczeniu przed złodziejami, ale także przed zanieczyszczeniami przejeżdżających samochodów. Wielu inwestorów zastanawia się, czy lepiej zakupić ogrodzenia budowlane, czy też może lepiej wynająć. Na początek jednak powinniśmy dobrze przemyśleć czy realizujemy inwestycje budowlane cały czas, czy tylko jednorazowo.

Zanim zdecydujemy się na zakup odpowiednich ogrodzeń budowlanych, to powinniśmy na początek przemyśleć jaką powierzchnię chcemy ogrodzić. W ten sposób ustalimy konkretną liczbę ogrodzenia, które będzie nam potrzebny. Przy mniejszych inwestycjach budowlanych takich jak dom jednorodzinny może nam wystarczyć tylko kilkanaście sztuk, ale przy bardzo dużych terenach budowlanych może to być liczba przekraczająca nawet kilkaset sztuk konkretnego ogrodzenia.