O czym nie zapomnieć podczas organizacji ślubu i wesela

organizacja wesela

Organizacja wesela to przede wszystkim nie lada wyzwanie organizacyjne, do załatwienia jest wiele spraw, które składają się na efekt w postaci najpiękniejszego dnia w naszym życiu. Aby o niczym nie zapomnieć, warto przed samą uroczystością sprawdzić kilka najważniejszych elementów.

Miejsce imprezy czyli wybór odpowiedniej sali

sala weselnaPrzy planowaniu ślubu i wesela jedną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy się zająć jest wybór odpowiedniej sali weselnej. Według artykułu na portalu www.slubnaglowie.pl jej odpowiedni dobór powinien brać pod uwagę liczbę gości, gusta pary młodej, oraz środki jakie chcemy przeznaczyć na ten cel. Warszawskie domy weselne posiadają w swej ofercie wiele opcji, a ich dobór pozostaje w kwestii nowożeńców do wyboru są takie elementy jak:

  • wystrój
  • ustawienie stołów
  • dobór zastawy stołowej

Te i wiele innych konfiguracji sprawiają, że dzień ślubu jest najpiękniejszym dniem naszego życia Coraz popularniejsze staje się urządzanie wesel z miejscach które oprócz dostępu do sali weselnej oferują także bazę noclegową dla gości. Jest to bardzo ważne, ponieważ większość gości jest przyjezdna i aby nieskrępowanie wziąć udział w zabawie, oczekuje zapewnionego noclegu. Dlatego wybierając miejsce wesela powinniśmy uwzględnić czy sala weselna ma noclegi, zaoszczędzi to zamieszania i stresu związanego z niepotrzebnym dojazdem gości w inne miejsce noclegowe. Większość warszawskich lokali, oferujących organizację imprezy weselnej posiada własną bazę noclegową.

Oprawa muzyczna – zespół czy DJ?

zespół na weseleNieodłącznym elementem każdej imprezy rodzinnej a przede wszystkim wesela jest dobra muzyka. To właśnie dzięki niej weselny parkiet staje się zatłoczonym miejscem już od pierwszych chwil trwania imprezy. Jej wybór powinien zależeć przede wszystkim od gustów muzycznych przyszłych małżonków. Wybór zaczynamy od ustalenia naszych oczekiwań, czy chcemy aby był to żywy zespół grający na instrumentach, czy też zdecydujemy się na wynajęcie profesjonalnego didżeja, który poza serwowaniem świetnej muzyki, okaże się wodzirejem i będzie zachęcał gości do szalonej zabawy. Decydując się jednak na tradycyjny zespół na wesele, musimy wziąć pod uwagę, iż zwiększy to koszty z tym związane, ale w zamian otrzymamy żywą muzykę która poderwie niezależnie od wieku każdego z gości. Należy jeszcze zwrócić uwagę na repertuar prezentowany przez dany zespół, zadbać o jego urozmaicenie, tak aby odpowiadał nie tylko nam ale także pozostałym weselnikom. Jeśli chodzi o dokonanie wyboru, najlepsze kapele weselne działają na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Natomiast jeżeli zdecydujemy się na wybór didżeja powinniśmy szukać go w Bydgoszczy.

Wybór fotografa na ślub i wesele

ślubJak wiadomo nie od dziś najlepszą pamiątką po najpiękniejszym dniu naszego życia są fotografie. To one zatrzymują na długie lata najbardziej magiczny moment życia każdego człowieka jakim jest ślub. Warto zatem poświęcić trochę więcej czasu na wybór odpowiedniego fotografa ślubnego. Czynnikami które powinniśmy brać pod uwagę na podstawie serwisu www.fotograf-wesele.pl to:

  • jakość sprzętu jakim dysponuje
  • doświadczenie
  • czas realizacji zdjęć
  • inwencja twórcza

Szukając odpowiedniego fotografa warto prześledzić internet oraz zapytać znajomych którzy niedawno brali ślub, którego fotografa nam polecają.

Jaki plener?

fotografia ślubnaGdy mamy już wybranego fotografa, spełniającego nasze wszystkie oczekiwania warto zastanowić się nad wyborem miejsca w którym zostanie wykonana fotografia ślubna. Wybór jest uzależniony między innymi od pory roku, zainteresowań pary młodej oraz miejsca w którym odbędzie się ślub. Największą popularnością cieszą się urokliwie, ciche miejsca, pełne zieleni które swym urokiem stworzą niepowtarzalną aurę zdjęcia. Jeśli ślub odbywa się w dużym miejscem, warto znaleźć w nim ciekawe uliczki pełne zabytkowych budowli.

Podsumowując temat weselny

Jak widać organizacja ślubu i wesela wiąże się ze skoordynowaniem wielu czynników, których ostateczny efekt sprawi, iż dzień ślubu pozostanie na zawsze w pamięci gości a co najważniejsze pary młodej, która po latach ze wzruszeniem spojrzy wstecz na i przypomni sobie ich najpiękniejszy dzień w życiu.

Dodaj komentarz