Nowoczesne plisy okienne

Wścibskie spojrzenia przechodniów niekiedy bywają bardzo drażniące jeśli są skierowane do wnętrza naszych domów. Na nasze szczęście istnieją skuteczne sposoby żeby się przed nimi uchronić. Jednym z rozwiązań, o którym chciałbym dziś napisać parę słów są rolety plisowane. Ten rodzaj rolet jest dość sporą nowością na rynku ale bardzo szybko zyskał popularność i uznanie w oczach użytkowników z całego świata.

Plisy okienne na wymiar

rolety na wymiar plisowaneDotychczas stosowane  żaluzje tworzone z cienkich aluminiowych blaszek powoli odchodzą do lamusa. Nie da się ukryć, że ten rodzaj żaluzji przez wiele lat był niezwykle skuteczny i do tej pory te żaluzje spotkać można w wielu miejscach. Niemniej jednak ten rodzaj żaluzji jest powoli wypierany z rynku przez rolety oraz wertykale. Ciekawym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie jest niezwykle popularne są rolety na wymiar plisowane. Ich popularność zawdzięczają one sposobie ich montażu. Otóż z zamontowaniem takich rolet bez problemu poradziłby sobie przeciętny szóstoklasista. Rolety plisowane montowane są bowiem bez użycia wkrętów, wiertarek czy nawet kleju. Jedynym zadaniem jest zamontowanie specjalnych wieszaków, które trzeba przymocować na górnej krawędzi ramy naszego okna. Ten wieszak odpowiada za podtrzymywanie całej konstrukcji. Rolety te składają się poza tym z lekkiego materiału, który swoim wyglądem i właściwościami przypomina harmonijkę. To właśnie ona odpowiada za osłanianie nas przed światem zewnętrznym.

Większość rolet plisowanych stworzonych jest z materiału antystatycznego. Dzięki temu do naszych rolet nie przyczepiają się cząsteczki kurzu a nasze rolety ciągle wyglądają jak nowe. Rolety na wymiar możemy bez żadnego problemu zakupić w Internecie. Często jednak spotkać można sklepy stacjonarne, które oprócz sprzedaży oferują również montaż takich rolet.