Nowoczesne listwy do paneli

Panele podłogowe są obecnie najczęściej wykorzystywanym sposobem na udekorowanie podłogi. Rozwiązania te są niezwykle praktyczne z tego powodu, że możemy je stosować zarówno na posadzkach betonowych jak i podłogach drewnianych na których kiedyś stosowaliśmy dywany lub wykładziny babka bardzo istotnym elementem związanym z układaniem paneli są listwy wykończeniowe.

Sprawdzone listwy wykończeniowe

listwa przypodłogowa do paneliJednym z najważniejszych aspektów związanych z wyborami listew przypodłogowych jest ich grubość. Jeśli posiadamy podłogę drewnianą bardzo istotne jest to aby zakupić listy o odpowiedniej grubości które będą mogły przykrywać szczeliny dylatacyjne. Ma to związek z tym, że drewniane podłogi mają skłonność do pracy. Listwa przypodłogowa do paneli nie powinna być jednak grubsza od opaski drzwiowej. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji że listwy będą ościeżnic grubsze to efektem będzie widoczny surowiec MDF, z którego ta listwa powstała. W takich sytuacjach nie jesteśmy w stanie zastosować żadnych sposobów na zamaskowanie. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością zaczęły cieszyć się listwy lakierowane z wykończeniami. Producenci listew pomyśleli również o zawiasach obecnych przy drzwiach i wypuszczono produkt jakim są listwy cieniowane, które uwzględniają otwierające się drzwi balkonowe czy też drzwi od mebli. Decydując się na kupno listew warto również pamiętać po dokupieniu narożników, które będą idealnie się listwami komponować.

Ogólnie rzecz biorąc bardzo duże znaczenie w przypadku paneli mają najdrobniejsze detale. Zdecydowanie listwy przypodłogowe możemy do takich detali zaliczyć. Pamiętajmy o tym aby dobierać się zawsze takie listwy przypodłogowe, które będą idealnie pasować kolorystycznie do paneli jakie postanowiliśmy położyć na podłodze.