Noclegi na południu Polski

 

Jeśli myślicie nad urlopem w południowej części Polski warto pomyśleć w jakim miejscu się zatrzymać, gdzie znajdzie się odpowiedni nocleg w przystępnej cenie oraz w pięknej okolicy. Godne polecenia jest zdecydowanie miasto Jasło, które oferuje wiele atrakcji turystycznych zarówno w centrum, jak i w okolicy.

Noclegi w Jaśle

nocleg JasłoJasło to niewielkie miasto położone na południowym-wschodzie Polski. Z racji swojego dogodnego umiejscowienia na mapie można w krótkim czasie dojechać z Jasła do wielu ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Kraków, czyli jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Kolejnym celem podróży, który wato przemyśleć, są góry – po stronie polskiej bądź słowackiej. Jeśli chodzi o nocleg – Jasło oferuje wiele miejsc, w których można się zatrzymać w zdecydowanie niższej cenie od większych miast, takich jak Kraków czy Krynica-Zdrój. Dlatego warto wybrać nocleg w Jaśle i w razie potrzeby odwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne. W samym Jaśle znajduje się wiele miejsc rozrywki czy zwiedzania, na przykład średniowieczny rynek. Odwiedzić można rożne zabytkowe budynki – muzea, kościoły czy XIX-wieczny Pałac Sroczyńskich otoczony pięknym parkiem. Dla dzieci odpowiednią atrakcją może być park linowy, który przysporzy im niezapomnianych wrażeń. W okolicy Jasła znajduje się także otwarty kilka lat temu skansen archeologiczny. Znajduje się on w Trzcinicy, 12 kilometrów od centrum miasta. Jest to jedna z największych atrakcji w najbliższej okolicy Jasła. Ciekawym, corocznym wydarzeniem w Jaśle są niewątpliwie międzynarodowe dni wina.

Jasło to miasto bardzo dogodne pod względem lokalizacji – w okolicy znajduje się wiele ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Jednym z nich jest najważniejsze stanowisko archeologiczne w Polsce. Bliskość gór, Krakowa oraz możliwość spróbowania najlepszych win z różnych zakątków świata to rzeczy, które powinny przekonać każdego na wybór noclegu w Jaśle.