Niemieckie firmy nie potrzebują meldunku

Rynek niemiecki wydaje się być niezwykle atrakcyjny. Polscy przedsiębiorcy często decydują się na otwarcie własnej firmy w Niemczech. Wiąże się to z wieloma korzyściami, o których warto pokrótce wspomnieć. Nie ulega wątpliwości, że prowadzenie działalności w Niemczech wiąże się z pewnymi zobowiązaniami. Nie sposób jednak zauważyć również licznych korzyści, jakie wiążą się z prowadzeniem działalności w Niemczech.

Meldunek nie jest potrzebny w przypadku firm

firma w niemczech bez meldunkuNiektórzy przedsiębiorcy twierdzą, że z całą pewnością prowadząc firmę w Niemczech można liczyć na naprawdę duże pieniądze. Wystarczy jedynie postępować według określonych kroków. Każdy przedsiębiorca, który zamierza opanować rynek niemiecki powinien wiedzieć o fakcie, że w Niemczech obowiązują tak zwane fazy podatkowe. Założenie własnej firmy w Niemczech od strony podatkowej nie stanowi większego problemu. Przepisy są niezwykle proste, a ponadto przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc ze strony osób znających się na przepisach podatkowych. Firma w Niemczech bez meldunku wydaje się być dosyć optymalnym rozwiązaniem. Nie trzeba przeprowadzać się do Niemiec, żeby móc tam założyć dobrze prosperującą i przynoszącą spore zyski firmę. Ponadto również warto zaznaczyć, że prowadzenie działalności firmy, która posiada siedzibę w Niemczech niczym za bardzo nie różni się od prowadzenia firmy w Polsce. Mało tego, istnieje również możliwość świadczenia usług w Polsce, a jednocześnie firma będzie zarejestrowana w Niemczech i będzie podlegać tamtejszym przepisom podatkowym. Jest to proste rozwiązanie na pominięcie podatków obowiązujących w Polsce, ale czy legalne? Jak najbardziej tak, przepisy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej dopuszczają taką możliwość, jednak pod pewnymi warunkami. Dlatego też warto przed podjęciem decyzji przeanalizować wszystkie kwestie związane z zarejestrowaniem firmy w Niemczech.

Przepisy podatkowe obowiązujące w Niemczech różnią się w istotny sposób od przepisów obowiązujących w Polsce. Niektórzy uważają, że opłaca się założyć firmę w Niemczech że względu na niższe podatki. Trzeba jedynie wiedzieć, jak postępować z tamtejszym urzędem. Początkujący przedsiębiorcy w Niemczech mogą liczyć na dosyć atrakcyjne ulgi podatkowe. Na największe ulgi podatkowe mogą liczyć mali oraz średni przedsiębiorcy.