Jakie są rodzaje księgowości internetowej?

 

Prowadzenie księgowości internetowej daje nam możliwość skorzystania z kilku wariantów. Przede wszystkim możemy postawić na samodzielne prowadzenie księgowości w aplikacji online i jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które się na tym znają. W innym przypadku najlepiej jest wybrać księgowość online, która obsługiwana będzie przez biura rachunkowe i wtedy nie musimy się o nic martwić. Ostatecznym rozwiązaniem jest również prowadzenie księgowości online oferowanej przez banki.

Jakie są korzyści prowadzenia księgowości online?

księgowośćMimo iż księgowość tradycyjna nadal jest używana, to już coraz chętniej przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z księgowości internetowej. Dzięki internetowi możemy szybko skontaktować się z osobą, która obsługuje nasze dokumenty i rachunkowe i załatwić każdą sprawę księgowo-finansowa czy też dokumenty, które nam są aktualnie potrzebne. Nie musimy również na bieżąco śledzić zmiany w prawie podatkowym, ponieważ administratorzy serwisów od księgowości online dbają o to, aby wszystko było cały czas aktualizowane na bieżąco. Księgowość online to również specjalna aplikacja, która dostępna jest na przeglądarce komputera lub telefonu komórkowego. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo księgowości online, to wszystkie nasze dane są zawsze zabezpieczone, a system co kilka dni tworzy odpowiednie kopie zapasowe bezpieczeństwa. Dodatkowo aplikacje są bardzo prosty w obsłudze i możemy przejść specjalne szkolenie, które ułatwi nam korzystanie z funkcji, które dostępne są w księgowości online. Dodatkowo najlepsze firmy na rynku oferujące takie usługi oferują swoim nowym klientom 30-dniowy okres próbny, przez który możemy korzystać z pełnych funkcji aplikacji do księgowości online i dopiero po tym okresie podpisać umowę na stałe. Dzięki internetowej księgowości online będziemy mogli prowadzić ewidencję księgi przychodów i rozchodów, a także rejestrować sprzedaży i zakupu VAT. Dodatkowo możemy tam szybko wystawiać faktury, a także pobierać niezbędne dane klientów.

System pomoże nam również obliczać składki ZUS za naszych pracowników, a także generować odpowiednie deklaracje na podstawie obliczeń, które zostały wygenerowane automatycznie. Niektóre systemy pozwalają także na monitorowanie stanów magazynowych, a najważniejsze jest to, że cena za korzystanie z księgowości online jest bardzo niska. Wybór księgowości zależy głównie od tego, jakie przedsiębiorca ma własne potrzeby.