Jak zlikwidować polisolokatę?

Często kupując ubezpieczenie doradca oferuje nam dodatkowo inwestycję. Dowiadujemy się, że nasze pieniądze będą same zarabiać i że w każdej chwili możemy z tego zrezygnować. Często doradca mówi, że im później zrezygnujemy tym więcej zarobimy. Czasem jednak okazuje się, że potrzebujemy pieniędzy przed terminem końca umowy.

Specjalista pomoże zlikwidować polisolokatę

likwidacja polisolokatyPierwszym krokiem jaki robimy jest telefon do ubezpieczalni lub banku. Tam niestety dowiadujemy się, że jeśli zrezygnujemy z polisolokaty przed terminem wskazanym w umowie możemy liczyć na odzyskanie tylko małej części zgromadzonych pieniędzy. Likwidacja polisolokaty na własną rękę jest zupełnie nieopłacalna. Odzyskamy tylko część pieniędzy, a sam proces może trwać od kilkunastu miesięcy do nawet kilku lat. A przecież chodzi o nasze pieniądze, których potrzebujemy jak najszybciej. Najlepiej wynająć firmę, która profesjonalnie zajmuje się likwidacją polisolokat. Pracują w niej wykwalifikowane osoby, które mają doświadczenie w negocjacjach z firmami ubezpieczeniowymi. Zajmują się tym bardzo długo i wiedzą jakie argumenty skłonią bank lub ubezpieczalnię do wypłaty pełnej kwoty z naszej polisolokaty. Działają bardzo szybko i sprawnie. Często osoby poszkodowane odzyskują swoje pieniądze już w niecały miesiąc. Na własną rękę możemy złożyć reklamację umowy, ale nie liczmy na zbyt wiele. Na odpowiedź możemy czekać bardzo długo i nie musi być rozpatrzona pozytywnie.

Jeśli reklamacja nie przyniesie rezultatu możemy skorzystać z pomocy Rzecznika Finansowego. Za niewielką opłatą podejmie on mediację z firmą w naszym imieniu. Jest to jednak mało efektywne rozwiązanie. W ostateczności będziemy zmuszeni zgłosić sprawę do sądu sam lub dołączyć do pozwu grupowego, które już się toczą.