Jak wybrać kolor farb do sypialni?

 

Sypialnia jest miejscem relaksu. To sanktuarium spokoju. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie przytulnej i spokojnej atmosfery w sypialni jest zastosowanie odpowiedniego koloru ścian. Jednak nie wszystkie odcienie są odpowiednie do zastosowania w sypialni. Poniżej kilka kolorów, które zmniejszają stres i niepokój, relaksują, a nawet sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa.

Najlepsze kolory farb do ścian w sypialni

farby lublinLawendowy to idealny odcień fioletu, ponieważ zachowuje jego królewskość, jednocześnie nie powodując uczucia przytłoczenia w pokoju. Fioletowy jest kolorem redukującym stres, a podczas gdy głębsze fiolety często mogą być zbyt intensywne na ścianach, wyciszona lawenda utrzymuje spokój i chłód. Zielony jest świetnym odcieniem farby Lublin do sypialni, ponieważ ma zarówno ciepłe, jak i chłodne elementy. Do wyboru jest mnóstwo odcieni. Jako kolor naturalnego świata, zielone ściany przyniosą poczucie spokoju i zadowolenia. Według większości badań, odcienie niebieskiego są najlepsze, aby wywołać kojące uczucia. Mówi się, że błękit spowalnia tętno, a nawet obniża ciśnienie krwi, co idealnie nadaje się do miejsca przeznaczonego na relaks. Najlepszy odcień to jasnoniebieski, który odzwierciedla kolor nieba w rześki, bezchmurny dzień. Należy tylko pamiętać, aby unikać pastelowych odcieni niebieskiego, aby sypialnia nie przypominała pokoju dziecinnego. Wystarczy odrobina szarości na ścianach sypialni, aby wywołać uczucie spokoju. Trzeba zachować miękkość i subtelność odcieni, aby efekt nie był zbyt przygnębiający. Szary jako neutralny odcień, dobrze pasuje do wszystkich mebli, które się posiada.

Kolor może natychmiast zmienić nie tylko wygląd pokoju, ale także samopoczucie podczas przebywania w pomieszczeniu. A jeśli chodzi o prywatną przestrzeń, taką jak sypialnia, ważne jest, aby zastanowić się, jaki nastrój chce się stworzyć. Powyżej wymienione kolory mają zdolność wysyłania uzdrawiających, kojących i uspokajających wibracji, dzięki czemu można poczuć się odświeżonym i odrodzonym.