Czym obecnie dociepla się budynki?

Zima to okres, w którym nasz domowy budżet jest wyjątkowo nadwyrężony, szczególnie w sytuacji, w której ogrzewamy nasz dom różnego rodzaju paliwami stałymi, takimi jak chociażby węgiel. Dzięki zastosowaniu odpowiednich sztuczek budowlanych będziemy w stanie znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania naszego domu. Warto wiedzieć, w jaki sposób możemy to zrobić, aby skutecznie izolować nasz budynek przed utratą ciepła.

Zalety posiadania kompleksowo docieplonego budynku

Obecnie zajmujące się dociepleniami firmy stosują różnego rodzaju technologie. Najbardziej powszechną formą dociepleń jest zastosowanie ochronnej warstwy styropianu na zewnętrznej elewacji. Nie jest to jednak jedyny sposób na uszczelnienie naszego budynku przed utratą ciepła. Równie ważne co ocieplenie zewnętrznej elewacji jest skutecznie ocieplenie dachu. W tym celu stosuje się także różne technologie i materiały. Bardzo popularne jest kładzenie na dachu wełny szklanej. Może to być też wełna skalna, która cieszy się równie wysoką popularnością. Na dachach rzadziej stosuje się styropian, którego używa się raczej do zabezpieczania zewnętrznych elewacji. Jest on mniej elastyczny i łatwo się uszkadza, sprawdza się więc lepiej w przypadku ocieplania ścian, niż w przypadku ocieplania dachów, gdzie czasem trzeba docierać w różne zakamarki poddasza. W przypadku, gdy nasz dach jest wielospadowy i skomplikowany, najlepiej sprawdzi się zastosowanie natryskowej pianki poliuretanowej. Z jej pomocą wypełnimy wszelkie szczeliny oraz zlikwidujemy miejsca, którymi ciepło może uciekać z naszego domu. Warto o tym pamiętać i stosować się do wszelkich zaleceń producenta podczas używania takiej pianki. Jeżeli zdecydujemy się na  fachowe docieplanie budynków – pomorskie to rejon, w którym znajdziemy wiele dobrych firm. Możemy zawsze skorzystać z ich usług.

Nie każdy z nas posiada wystarczające umiejętności, aby móc samodzielnie ocieplić dach lub elewację. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zajmują się takimi pracami każdego dnia. Dzięki temu będziemy mogli skutecznie ogrzewać nasze mieszkanie i nie będziemy tracili ciepła przez niepotrzebny brak ocieplenia. To rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, gdyż jest ono bardzo wysoce skuteczne i polecane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.heliodor.gdynia.pl!

Dodaj komentarz