Czym jest syndrom DDA?

Ludzie, których dzieciństwo było naznaczone alkoholizmem rodziców lub opiekunów, mają w swoim dorosłym życiu bardzo wiele problemów, z których często nie zdają sobie sprawy. W przypadku Dorosłych Dzieci Alkoholików, konieczna jest z reguły celowana terapia. 

Leczenie DDA w Warszawie 

dda warszawaDzieciństwo jest najważniejszym okresem w naszym życiu, ponieważ właśnie wtedy najbardziej intensywnie się uczymy. Nie chodzi tylko o zdobywanie nowych bodźców, ale również zachowania podświadome. Małe dziecko, które przebywa w toksycznym otoczeniu, w którym awantury i nałóg opiekuna odgrywają główną rolę, często nie potrafi sobie poradzić z tą traumą. Nawet przez całe życie. DDA to osoby, które często nie potrafią sobie ułożyć swojego życia. Wchodzą w niestałe uczuciowo i emocjonalnie związki, które nie mają perspektyw. Osoby te żyją tez w poczuciu, że zawsze mają jakiś rodzaj misji, której zadaniem jest pomoc. Co wyrosło na podstawie konieczności opiekowania się młodszym, zaniedbanym rodzeństwem lub samym, pijącym rodzicem. Leczeniem osób z syndromem DDA zajmują się psycholodzy, psychiatrzy, ale najczęściej psychoterapeuci. Jeżeli chcemy znaleźć dobrych terapeutów od DDA Warszawa jest miejscem, które warto polecić. Bowiem to właśnie tu, swoje gabinety mają wybitni specjaliści, którzy pomogli setkom osób z tym syndromem. Psychoterapia jest najlepszą metodą, jaka jest dostępna, a celowane terapie odnoszą doskonałe rezultaty. Jednak pamiętajmy, że najpierw warto samemu zrozumieć swój problem.

Kiedy już zrozumiemy na czym polega problem, dopiero wtedy winniśmy się zająć szukaniem właściwej i optymalnej dla nas terapii. Są przypadki mniej i bardziej złożone, dlatego też nie da się precyzyjnie określić czasu, w jakim leczenie daje pożądane i trwałe efekty.