Ćwiczenia na świeżym powietrzu

 

Ruch jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Uprawianie ćwiczeń poprawia krążenie, wspomaga pracę układu oddechowego, natlenia organizm i wzmacnia mięśnie, kondycję, co przy okazji poprawia wygląd całego ciała. Jeśli nie jesteśmy fanami organizowanych siłowni, warto skorzystać z ćwiczeń na świeżym powietrzu. 

Kalistenika – ćwiczenia z ciężarem ciała

plac do street workoutPrawdopodobnie każdy już próbował ćwiczeń bez wykorzystania dodatkowych ciężarków – pompki, podciąganie i tym podobne ćwiczenia wykorzystują jedynie ciężar samego ciała. Jest to niezwykle zdrowa forma aktywności i mniej zagrożona kontuzjami, które występują podczas dźwigania ciężarów. Jeśli w pobliżu mamy plac do street workout 'u, to warto go wykorzystać do ćwiczeń. W placach tych znajdziemy liczne drążki, poręcze i ławki, które pozwolą na wykonywanie wielu ćwiczeń mieszczących się w zakresie kalisteniki. Warto wybrać plac ulokowany w parku, bądź po prostu daleko od ruchliwych ulic – wdychanie spalin podczas intensywnych ćwiczeń nie jest niczym zdrowym. Zewnętrzne siłownie są coraz bardziej popularne i widocznie niemal na każdym osiedlu, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby zacząć ćwiczyć i jednocześnie nie są fanami klasycznych siłowni zamkniętych. Ten sposób pozwala odkryć swoje mięśnie, ciało i na nowo się z nim zapoznać, co jest niezwykle ważną sferą życia człowieka.

Wszelkie ćwiczenia i aktywność są zdrowe i warto się z nimi zaprzyjaźnić. Nie musi się to wiązać z wykupowaniem karnetów na siłownię i basen, bowiem siłownie zewnętrzne są obecne w niemal każdym mieście i pozwalają wykorzystać ciężar własnego ciała do wykonywania wielu ćwiczeń. Jest to zdrowa alternatywa dla ćwiczeń siłowych, która dodatkowo odbywa się na świeżym powietrzu, co jest kolejnym plusem.