Co można znaleźć w sklepie zoologicznym?

sklep zoologiczny

Właściciele zwierząt bez względu na to czy są to posiadacie psów, kotów czy też mniejszych zwierząt domowych jak chomiki czy króliki zawsze staną przed koniecznością wyboru odpowiedniej karmy, akcesoriów i środków pielęgnacyjnych. Wszystkie dostępne produkty można bez problemu nabyć w sklepie zoologicznym. Na co jednak należy zwracać uwagę przy ich wyborze? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Asortyment sklepu zoologicznego – co warto wiedzieć?

zoologicznyW większości potrzebny asortyment bez względu na to z jakiego gatunku zwierzęciem domowym mamy do czynienia znajdziemy w sklepie zoologicznym, przy czym należy pamiętać o tym, że oferta poszczególnych sklepów może się znacząco między sobą różnic, zarówno jeśli chodzi o poszczególne rodzaj produktów, dostępnych producentów, jak i ceny. Według planeta-zwierzat.pl niemniej zawsze w ofercie można znaleźć takie produkty jak:

  • karmy,
  • akcesoria higieniczne,
  • akcesoria pielęgnacyjne,
  • akcesoria do transportu,
  • zabawki.

Nim się jednak zdecydujemy na zakup tych elementów warto porównać oferty różnych sklepów. Najlepiej zapoznać się z ich ofertą internetową, wówczas najłatwiej będzie nam wybrać najkorzystniejszą dla nas.

Karma dla zwierząt- jak wybrać?

Karma dla zwierzątJednym z ważniejszych elementów dla właścicieli zwierząt domowych jest wybór odpowiedniej karmy. To właśnie od niej przede wszystkim zależy kondycja i zdrowie naszych podopiecznych. Jeśli chodzi o karmienie zwierzęta jak koty czy psy to w ich wypadku zawsze najlepsza jest bezzbożowa karma dla kota czy psa. Wynika to z tego, że te zwierzęta nie tolerują zboża, które w nadmiarze może doprowadzić do różnych chorób. Jest to o tyle istotne, że zboże w przypadku wielu popularnych karm jest powszechnie stosowane w roli wypełniacza, z czego często nie zdajmy sobie sprawy. Firm produkujących karmy bezbożowe, które są łatwo dostępne na polskim rynku jest obecnie całkiem sporo może to być choćby karma dla kota canagan, choć to tylko jedna z możliwości. Należy jednak zaznaczyć, że karmy tego typu są droższe niż te popularne, choć z drugiej strony są one także i bardziej sycące, a co za tym idzie podaje się ich mniej. Jeśli fundusze nie pozwalają na zakup tego rodzaju karm można poszuka czegoś tańszego, jednak zawsze sprawdzajmy przy tym skład by mieć pewność, że nie ma tam zbyt wielu niewskazanych składników.

Jakie rozwiązania do transportu zwierząt?

transport zwierzątW przypadku większych zwierząt jak psy czy koty konieczne także jest zaopatrzenie się w rozwiązania umożliwiające ich przetransportowania, choćby w przypadku wizyty u weterynarza. Jeśli chodzi o transport zwierząt takich jak psy zwykle najwygodniejszym rozwiązaniem jest mata bagażnikowa na której pies może się rozłożyć. Jeśli jednak bagażnik nie jest dostatecznie duży lub też z innych przyczyn nie jest on dostępny warto wiedzieć, że jest jeszcze takie rozwiązania jak hamak dla psów do samochodu. Taki hamak rozpościera się między przednim. a tylnym siedzeniem, co umożliwia bezpieczne transportowanie psa. W przypadku kotów natomiast zasadniczo wykorzystuje się zawsze kontenery. Są to przenośne budki, w których przewozi się zwierze. Tego typu akcesoria dostępne są w różnych wariantach, zarówno wykonane z plastiku jak i materiału, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Te wykonane z materiału są wygodniejsze dla kota jak i lżejsze, jednak łatwo ulegają zabrudzeniu. Te plastikowe natomiast są bardziej trwałe, jedna zwykle trzeba je wykładać materiałem by były wygodniejsze. Pamiętajmy o tym, że stosowanie odpowiednich akcesoriów do transportu jest konieczne, by zapewnić czworonogowi odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Akcesoria o pielęgnacji

akcesoria do pielęgnacji zwierzątW zależności od tego jakie domowe zwierze posiadamy potrzebne będą także odpowiednie akcesoria do pielęgnacji. Na portalu www.psy.pl można znaleźć informację, że w przypadku psów zawsze trzeba się zaopatrzyć w szampony do kąpieli, w szczotki umożliwiające rozczesywanie futra, jak i w specjalne cążki do obcinania pazurów. Te same rozwiązania z wyjątkiem szamponu będą także potrzebne w przypadku kota. Przy czym, jeśli chodzi o kota zawsze konieczne jest także kupo tak zwanej drapaczki, by kot miał gdzie tępić pazury. W innym wypadku może zniszczyć meble czy tapety. Wybierać szczotki czy to dla psa, kota czy też szczotki dla hodowców norek należy zwrócić uwagę na to by nie raniły one skóry naszego podopiecznego. Dobrą alternatywą w większości przypadków są rękawice do czesanie, które zwykle zwierzęta zdecydowanie lepiej tolerują.

Podsumowanie

Oferty sklepów zoologicznych  są tak skonstruowane, że powinny odpowiadać potrzebom wielu posiadaczy zwierząt. Niemniej należy się liczyć z tym, że nie wszystko co znajduje się w ofercie musi być dla nas odpowiednie, dlatego zawsze warto sprawdzić specyfikę danego produktu i porównać ceny.

Dodaj komentarz