Balustrady dobrane do wnętrza

 

Wykonanie schodów czy balkonu jest bardzo ważne i powinno się to robić tak, by całość była stabilna, mocna, trwała. Jednak i wykończenie całości ma znaczenie, jeśli chodzi o wygląd całości. Wykorzystuje się tutaj różne materiały, a najważniejsze są te, z których robi się balustrady. Często to one są najbardziej widoczną rzeczą przy schodach i nadają charakteru antresoli.

Bardzo estetyczne balustrady do domu

balustrady piotrków trybunalskiJeśli chcemy mieć pomieszczenie, które będzie przytulne, rodzinne, utrzymane w klasycznym stylu to idealne będą tutaj drewniane balustrady piotrków trybunalski. Drewno jest ,,ciepłe” w dotyku, różne odcienie pasują do każdego koloru ścian. Przykładowo, do kremowych ścian można albo dobrać zbliżone barwą drewno sosnowe, jak i kontrastujące drewno egzotyczne, takie jak palisander. Drewno sprawdzi się przede wszystkim przy stylu rustykalnym, skandynawskim, jak i klasycznym. Druga opcja to wybór balustrad z metalu. Najczęściej sprawdzają się one we wnętrzach biurowych. Surowość i elegancja metalu pasują do nowoczesnych wnętrz. Jednak metal może wydawać się nieco ,,ciężki”, ale wystarczy wybrać bardziej ażurową konstrukcję i całość nabierze lekkości. Dużą zaletą metalu jest to, że nie widać na nim zabrudzeń, a jeśli zbierze się na nich kurz czy brud to wystarczy przetrzeć całość wilgotną szmatka i gotowe. Nie wymagane są detergenty, ani substancje zabezpieczające materiał, jak w przypadku drewna. To ważne w przestrzeniach biurowych, gdzie jak wiadomo codziennie się raczej nie sprząta. Trzecia opcja to wykonanie balustrady ze szkła. Tutaj łączona jest ono z metalowymi przęsłami, podtrzymującymi szklane tafle. Gładkie szkło jest zabezpieczone, więc w przypadku uszkodzenia mechanicznego nie rozpadnie się na milion kawałków, a jedynie pojawi się na nim pajęczynka pęknięć. Szkło sprawdzi się i we wnętrzach domowych, i biurowych. To materiał najbardziej uniwersalny, nadaje się także na tarasy.

Balustrady można bez problemów dobrane do wnętrza, zarówno mieszkalnego, jak i firmowego. Drewno, metal i szkło można stosować samodzielnie lub łączyć jedno ze drugim, co zapewnia niejednokrotnie większą trwałość, jak również zmienia estetykę balustrady. W fachowym sklepie na pewno znajdziemy opcje dobre dla siebie, także pod względem cenowym.