Balsamy do opalania z filtrem na wakacje

Ochrona na wakacjach to podstawa, niezależnie od tego czy pilnujemy portfela, drinka czy skóry przed tym, aby się za mocno nie opaliła. Jak zapewnić sobie doskonałą ochronę wciąż mogąc cieszyć się z lata i pięknej opalenizny? Kluczem do sukcesu są balsamy do opalania, z odpowiednio wysokim filtrem, dopasowanym do sytuacji (na plaży podczas upału sprawdzi się najwyższy, wiosną starczy średni). Jak tak naprawdę działają takie balsamy i po co je stosujemy?

Działanie balsamów do opalania

balsamy do opalaniaNiewiele osób pewnie wie, że słynny SPF (Sun Protection Factor), czyli faktor, który chroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV występuje naturalnie, np. w pestkach malin. Po otrzymaniu z nich oleju, możemy używać go na swoją skórę w formie filtra, który jest odpowiednikiem SPF 50, czyli zapewnia bardzo wysoką ochronę. Innym naturalnym produktem jest na przykład olej z marchwi. Niezależnie od tego jakiego filtra używamy, pamiętajmy żeby stosować je również zimą, tylko w mniejszym stężeniu. Ponieważ nawet, gdy promienie Słońca nie przebijają się przez chmury wciąż jesteśmy narażeni na promieniowanie. Jego negatywnych skutków nie odczujemy od razu czy następnego dnia, lecz gdy ukończymy 25 rok życia i nasza skóra zacznie się starzeć. Jeśli wcześniej narażona była na zbyt silne i częste promieniowanie, proces starzenia będzie dużo szybszy. Należy również pamiętać o chorobach skóry. Badania wykazały, że promieniowanie prowadzi do drobnych uszkodzeń w DNA, przez co skóra jest bardziej narażona na powstanie nowotworów. Pamiętajmy również o odpowiedniej ochronie naszych dzieci, nie pozwalajmy im na zbyt długie przebywanie na Słońcu, a na wakacjach zadbajmy o odpowiednią ochronę. Dla dzieci najlepiej sprawdzą się balsamy do opalania w sprayu, jest to wygodniejsze i szybsze rozwiązanie z uwagi na dużą niecierpliwość dzieci w stosunku do zabiegów pielęgnacyjnych.

Wakacje to czas szaleństwa, rozrywki i zapominania o codzienności, jednak nie pozwólmy sobie zapomnieć o ochronie naszego zdrowia. Z pewnością za kilka lub kilkanaście lat nasza skóra nam za to podziękuje. Dobre balsamy do opalania, które stosujemy także nie przebywając na plaży, zapewnią nam niezawodną ochronę. Wybór takich produktów jest ogromny, także każdy znajdzie coś dla siebie.