Zespół czy DJ na wesele?

ślub

Przy organizacji każdego wesela jedną z najistotniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej muzyki. Obecnie na rynku istnieje wiele osób zajmujących oprawą muzyczną wesel. Wśród nich są klasyczne zespoły wesele, zapewniające dobrą muzykę i udaną zabawę, oraz didżeje, którzy w pojedynkę potrafią rozkręcić daną imprezę. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru?

Preferencje organizatorów

zespół na weseleW podjęciu tej decyzji przede wszystkim musimy się kierować tym co sami lubimy. Należy dokładnie rozpatrzeć wszystkie argumenty za i przeciw, ponieważ to właśnie od odpowiedniego dokonanego wyboru zależy, czy nasze wesele pozostanie w pamięci gości na długie lata. Najczęściej młoda para decyduje się na wynajęcie małego zespołu weselnego. Taka grupa złożona zazwyczaj jest z trzech osób, która bez problemu zapewni nam udaną zabawę przy dźwiękach największych hitów. Nie zawsze jednak decydowanie się na ten krok oznacza, iż otrzymamy muzykę wykonywaną na żywo. Spotykane są kapele, w których część repertuaru jest wykonywana za pomocą playbacku. Atutem takiego rozwiązania jest fakt, iż owe zespoły nie będą zbyt dużym obciążeniem weselnego budżetu. Rzeczą która może być argumentem przeciwko takiemu rozwiązaniu jest to, iż
zespół na wesele
jest zazwyczaj częściowo pozbawione żywych instrumentów takich jak :

  • perkusja,
  • gitara elektryczna,
  • gitara basowa,
  • instrumenty dęte,
  • skrzypce.

Sprawia to, że wykonywana przez małe zespoły muzyka nie zawsze odpowiada naszym oczekiwaniom. Największy ich wybór jest na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Ekstrawagancki wybór

zespół na weseleWedług treści na portalu www.muzyka-wesele.pl alternatywą wyżej opisanych małych kapel są duże zespoły na wesele, oferujące bogatszy repertuar wykonywany przy użyciu całej gamy instrumentów muzycznych. Dzięki temu osoby kochające muzykę wykonywaną na żywo, mogą na własnym weselu poczuć się jak na zamkniętym koncercie muzycznym ulubionego zespołu. Decydując się na taki wybór musimy jednak pamiętać, że powiększony skład osobowy zespołu oraz bardziej wyszukany repertuar wiąże się z większym kosztem wynajęcia takiej grupy. Dzięki muzyce granej na żywo, żadne z weselnych gości nie przejdzie obojętnie obok dobiegających go dźwięków, i z entuzjazmem ruszy na parkiet, gdzie wpadnie w wir szalonej zabawy weselnej, do białego rana. W przypadku gdy zdecydujemy się na poszukiwania takiego właśnie zespołu, powinniśmy zapoznać się z ofertą grup muzycznych, działających na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego.

Człowiek orkiestra

DJRosnącą popularnością zwłaszcza wśród osób będących zwolennikami klubowej muzyki, cieszą się wynajmowani na wesele DJ, dzięki możliwości jakie daje coraz to szybszy rozwój technologii, związanej z muzyką, są w stanie samodzielnie poprowadzić niemal każdego typu imprezę rodzinną. Wielkim atutem takiego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, iż koszty jego wynajęcia są nieporównywalnie niższe, niż w przypadku kapeli weselnej. Dużą popularnością cieszą się DJ, działający na terenie Bydgoszczy, ponieważ posiadają oni ogromne doświadczenie w wykonywanej przez ich pracy. Oprócz zapewnienia wyśmienitej zabawy, taka osoba zajmie się także obsługą techniczną imprezy, która zapewni weselnikom dodatkowe atrakcje.

Zadanie do profesjonalistów

Gdy mamy już wybrany zespół bądź didżeja, warto rozważyć pomysł wynajęcia wodzireja, który będzie zabawiał gości, prowadził ciekawe konkurencje, oraz zapewni dobry nastrój wszystkich gości. Osoby takie mają duże doświadczenie w usłudze jaką jest kompleksowa obsługa imprez, a dzięki swoim wszechstronnym zainteresowaniom i odpowiedniemu wykształceniu, potrafią zapewnić niezapomniane wesele.

Podsumowując temat

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej wesela, stanowi nie lada wyzwanie dla każdej pary młodej. Powinien on przede wszystkim odpowiadać naszemu gustowi muzycznemu, zainteresowaniom, a także charakterowi imprezy. Kolejnym ważnym aspektem jest aby dostosować swój wybór do budżetu jakim dysponujemy na ten cel. Dobrze dobrany zespół muzyczny lub DJ sprawi, że zabawa na naszym weselu będzie niezapomnianym przeżyciem dla nas i naszych gości.

Dodaj komentarz