Zalety stosowania gazików

 

Decydując się na dziecko stoimy przed dużym wyzwaniem. Nie chodzi tu tylko o samą opiekę, ale głównie o to, że jest się odpowiedzialnym za kogoś przez najbliższe osiemnaście lat. Jedak czytając fachową literaturę, uczęszczając na zajęcia do szkoły rodzenia, czy rozmawiając ze swoimi rodzicami jesteśmy w stanie się do tego przygotować. Oczywiście nie przewidzimy wszystkich sytuacji, ale to w tym wszystkim wydaje się być najfajniejsze.

Czy warto wyposażyć się w gaziki?

gaziki do pępkaKiedy jesteśmy w ciąży podczas tych dziewięciu miesięcy musimy przygotować się do przyjścia na świat nowej osoby. W związku z tym decydujemy się na zakup nowego mieszkania, czy powiększenie domu, tak by nowa osoba w naszej rodzinie miała jak najlepsza warunki. Oczywiście przy urządzaniu pokoju dla dziecka najlepszym wyjściem jest wybranie się do sklepów branżowych gdzie będziemy mogli wszystko kupić. Istnieją też takie placówki, które mają dosłownie każdy element, który przyda nam się podczas wychowania. Od łóżeczka, przez śliniaki po smoczki. Warto jest przed takimi zakupami zrobić sobie listę co chcemy mieć. Małe dziecko nie potrzebuje dużo jedzenia, ponieważ na samym początku, żywi się mlekiem matki. Jednak przydadzą się nam pampersy, kremy nawilżające, chusteczki, waciki, a nawet gaziki do pępka. Te ostatnie są bardzo ważne, ponieważ o tą część ciała w pierwszych tygodniach musimy dbać i kontrolować co się z nią dzieje. W końcu zaschnięty kawałek pępowiny odpadnie razem z klipsem, jednak do tego czasu musimy to obserwować, a po wszystkim przemywać. Oczywiście do tego dochodzą pieluchy, zabawki, butelki, foteliki do karmienia i wiele, wiele innych. Jedno jest pewne, nie wolno panikować. Najważniejsze jest by na samym początku zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy i potem dokupować następne. Z czasem jak dziecko rośnie będziemy mogli zabierać ja na zakupy i razem z nim dopasowywać foteliki samochodowe, czy bujaczki.

Rozpoczynając swoją przygodą z nowym członkiem rodziny ważne jest by nie panikować. Zawsze można zapytać o radę lekarza, czy pielęgniarki, która i tak będzie w pierwszych tygodniach nas odwiedzać. Większość młodych mam decyduje się również za pomoc swoich mam. Z pewnością możemy nauczyć się od nich bardzo wiele i poznać pewne sztuczki, które mogą się nam przydać.