Zalety dekoracyjnych płyt betonowych

 

W ostatnim czasie wielu producentów materiałów budowlanych wraca w swoich działaniach do materiałów, które od dawna były zapomniane. Jednym z nich są mieszanki betonowe, które uważane są głownie za materiał konstrukcyjny. Od niedawna zaczęły być popularne także jako materiał wykończeniowy – doceniają go zarówno producenci oraz projektanci, jak i inwestorzy. 

Wytrzymałe i eleganckie wykończenie z betonu

płyty betonowe olsztynDzisiaj betony architektoniczne właściwie w niczym nie przypominają tradycyjnych mieszanek betonowych, które kojarzymy z czasami PRL-u. Dzisiaj często zamienia się podstawowe składniki mieszanek na inne, uzyskując materiał o niezwykłych parametrach technicznych oraz walorach estetycznych. Producenci oferują dwa rodzaje płyt wykonanych z tego sztucznego kamienia. Jednym z nich są płyty ścienne, a drugą okładziną podłogowa. Posiadają one niezwykle dobre parametry techniczne, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wodę. Niektóre wyroby świetnie sprawdzają się także na zewnątrz, ponieważ są mrozoodporne. Płyty betonowe Olsztyn wyróżnia także mnogość ich zastosowań. Można je układać na podłogach, ścianach, na zewnątrz i wewnątrz budynków. Bardzo efektownie prezentują się w połączeniu ze szkłem, drewnem czy aluminium. A dodatkowo w sklepach znajdziemy wiele różnych kształtów i wielkości tych płyt, dzięki czemu możemy stworzyć we wnętrzach bardzo ciekawe efekty wizualne.

Betonowe płyty są także odporne na korozję biologiczną. Sprawia to, że są chętnie stosowane w miejscach użyteczności publicznej lub budynkach wielorodzinnych. W zależności od rodzajów kafli niektóre mogą mieć także nieregularną powierzchnię. Nadanie im faktury sprawia, że są jeszcze chętniej stosowane przed dekoratorów wnętrz czy architektów zainspirowanych minimalistycznym stylem.