Uszczelnianie drzwi pianką montażową

 

Każdy, kto ma grzejnik w przedpokoju wie, jak czasami trudno jest tam utrzymać ciepło. Jest to spowodowane drobnymi nieszczelnościami, pomiędzy futryną, a drzwiami. Można oczywiście całkowicie pozbyć się tego problemu, ale trzeba to robić w sposób odpowiedni. Co to oznacza? Materiał uzupełniający nie może rozsadzić framugi, a mimo wszystko powinien szczelnie uzupełnić szczelinę.

Czy pianką montażową można uszczelnić drzwi?

pianka montażowa do drzwiPianka to dobry materiał do tego typu pracy. Jak najbardziej się nadaje, ponieważ mimo tego, że powiększa swoją objętość, nie powoduje uszkodzeń. Pianka montażowa do drzwi doskonale uszczelnia. Nie przepuszcza powietrza, ani wilgoci. Do tego stabilizuje dokładnie drzwi, nie pozwalając im na przechylenie się w którąś ze stron. Materiał z reguł używany jest przez fachowych monterów drzwi i okien. Poza tym pianką montażową możną uzupełnić wszystkie niedoskonałości, jeśli chodzi o ścianę przy drzwiach. Czasami podczas montażu może odpaść nieco gipsu. Wtedy dobrze jest nałożyć na to miejsce piankę, ściąć ją gdy urośnie oraz zaszpachlować. Pianka przy drzwiach pozwala wydłużyć ich żywotność, ponieważ pomiędzy ścianą, a framugą ie będzie przedostawać się woda wraz z powietrzem. Szczególnie ważne jest używanie pianki do drzwi zewnętrznych. Tym samym w przedpokoju nie zauważysz wahań temperatury, ani wilgotności, jeśli posiadasz higrometr.

W tym przypadku pianka to spore ułatwienie, które jest faktycznie przydatne podczas montażu drzwi. Nie powinniśmy z niej w żaden sposób zrezygnować. Pianka ma bardzo dobrą opinię wśród osób, które zawodowo zajmują się montażem. Jest to dobry uszczelniacz, a poza tym tani. Na jedną parę drzwi nie zużyje się nawet całego pojemnika. Dzięki temu przy okazji możemy uszczelnić okna.