Solidne robocze rękawiczki

Niektóre z prac jakie jesteśmy zmuszeniu wykonywać wymagają od nas stosowania szczególnej ostrożności i niekiedy również odzieży ochronnej. Mam tu na myśli głównie te prace, które związane są z produkcją artykułów spożywczych oraz te gdzie mamy styczność z groźnymi dla nas substancjami chemicznymi. W przypadku takich prac często musimy stosować specjalne rękawice ochronne.   

Najlepsze rękawice do pracy

Rękawice roboczeGeneralnie najczęściej kojarzymy rękawice robocze z pracą na budowie. Tak się jakoś utarło przez lata, że rękawice te są jednym z atrybutów budowlańca. Niemniej jednak wiele prac wymaga stosowania rękawic roboczych. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na różnicę pomiędzy rękawicami roboczymi a ochronnymi. Te pierwsze mają głównie za zadanie chronić nasze ręce przed zabrudzeniami. Materiał z jakiego są zrobione nie chroni bowiem przed działaniem środków chemicznych. Rękawice ochronne mają z kolei chronić nasze ręce również przed zabrudzeniami ale także przed różnymi substancjami. Ten rodzaj rękawic pełni dwojaką funkcję. Drugą z nich jest bowiem ochrona artykułów, których dotykamy ponieważ nasze dłonie są nośnikami bakterii, grzybów i czynników chorobotwórczych. Jednym z bardzo popularnych rodzajów rękawic roboczych są te wykonane z mieszanki gumy i lateksu. Rękawice te najczęściej są jednorazowego użytku ale idealnie pełnią funkcję ochronną. Stosuje się je najczęściej przy produkcji, w medycynie, w gastronomii oraz przy pracach ogrodniczych.  

Ogólnie rzecz biorąc w niektórych pracach zachodzi konieczność stosowania rękawic ochronnych i jest to konieczność narzucana przez prawo. Tyczy się to w szczególności tych osób, które na co dzień pracują z artykułami przeznaczonymi do spożycia oraz z tymi, które mogłyby zaszkodzić osobom przy nich pracującym. Lista takich zawodów jest niezwykle długa.