Skuteczne leczenie pijawkami

Ogromna ilość naszych bliskich i dalszych znajomych ciągle boryka się z chorobami. Nowoczesna medycyna jest już naprawdę bardzo dobrze rozwinięta ale w niektórych przypadkach okazuje się, że stosowanie zabiegów pochodzących z medycyny niekonwencjonalnej jest dużo bardziej skuteczne. Przykładem na jakim dziś chciałbym się skupić jest stosowanie pijawek do leczenia wielu chorób. Te małe organizmy potrafią naprawdę zdziałać cuda i niejeden się już o tym przekonał. 

Efektywne leczenie z użyciem pijawek

hirudoterapia w WarszawieW zamierzchłych czasach używano pijawek do leczenia wielu chorób. O dziwo metoda ta często okazywała się skuteczna. Pijawki były w stanie wspomagać przy leczeniu przeziębień, grypy czy innych popularnych chorób. Po pewnym czasie medycyna poszła w innym kierunku i stwierdzono, że pijawki nie są już potrzebne. Na dzień dzisiejszy możemy zaobserwować zjawisko rosnącej popularności zabiegów z użyciem pijawek. Zapewne wiele osób zastanawia się w tym momencie w czym te niezbyt estetyczne stworzenia mogą nam pomóc. Otóż pijawki bardzo dobrze leczą żylaki, które są dość sporym problemem u dużej grupy Polaków. Pękające pod skórą naczynka sprawiają, że nasze kończyny nie wyglądają zbyt ładnie a niekiedy nawet pieką. Przykładając pijawki do takich miejsc organizmy te sprawią, że krew zostanie odessana a nasze nogi odzyskają świetny wygląd. Zabieg leczenia pijawkami określany jest jako hirudoterapia w Warszawie zaś znaleźć można już kilka lecznic, które oferują ten rodzaj zabiegów. Oprócz leczenia żylaków pijawki świetnie sprawdzają się przy innych chorobach. Skutecznie niszczą złogi i skrzepy powstałe w naszych żyłach. W ślinie pijawek zawarta jest hirudyna, która reguluje ciśnienie krwi i normuje procesy kardiologiczne. To właśnie od tej substancji wzięła się nazwa terapii leczenia pijawkami. Pijawki wspomagają leczenie również innych chorób. Pomagają przy chorobach nerek, wątroby czy trzustki.

Pamiętajmy jednak o tym, że zabiegi z użyciem pijawek wykonywać mogą tylko osoby odpowiednio wykwalifikowane. Pijawki stosowane przez takich ludzi są organizmami hodowlanymi. Nie są to pijawki pochodzące z bagien ale z laboratoriów gdzie żyją i się rozmnażają. Przy stosowaniu pijawek nie ma obaw o żadne powikłania. Możemy więc być zupełnie spokojni.