Praktyczna piaskownica dla dzieci

Każde dziecko uwielbia się bawić i chętnie chodzi na plac zabaw. Maluchy lubią przesypywać różne sypkie materiały, przelewać wodę, czy lepić coś z gęstych, klejących mas. Nic dziwnego, że każde dziecko chce się bawić w piaskownicy.

Jak wyglądają piaskownice dla dzieci?

piaskownica dla dzieci plastikowaWiększość rodziców każdego dnia wychodzi z maluchem na spacer do parku, gdzie znajdują się huśtawki, karuzele, czy drabinki do wspinaczki. Jednak jest jedno miejsce, do którego każde dziecko musi wejść choć na chwilę, to piaskownica. Maluchom nie przeszkadza, że będą brudne i całe w piasku, dla nich liczy się dobra zabawa. Publiczne piaskownice mają spore rozmiary i nie są mobilne w przeciwieństwie do małych, domowych modeli. Najlepsza piaskownica dla dzieci plastikowa jest niewielkich rozmiarów i można z niej korzystać na balkonie, w ogrodzie, czy na wakacjach. Jest wykonana z lekkiego i odpornego plastiku, który jest bezpieczny dla dziecka. Piaskownica posiada wszystkie zaokrąglone brzegi, aby maluch nie zrobił sobie krzywdy. Dostępne są modele w kształcie muszki, kwiatuszka, lub kształtów geometrycznych. Składają się z dwóch, zamykanych części, które mogą służyć jako basenik, lub piaskownica. Kiedy w jednej części znajduje się piasek, to na noc możemy zamknąć pojemnik, aby ochronić jego zawartość przed deszczem, zanieczyszczeniami, lub zwierzętami, które mogą tam załatwiać swoje potrzeby. Piaskownica z plastiku może być przenoszona w dowolne miejsce, a nawet zabierana w podróż. Maluchy na pewno będą chętnie spędzały w niej czas.

Jeżeli posiadamy ogród, działkę, lub miejsce na balonie, to piaskownica świetnie się sprawdzi, a maluch będzie zachwycony. Wystarczy dokupić łopatki, wiaderka i babki, aby zabawa była jeszcze bardziej ekscytująca. Cena piaskownicy, to około sto złotych.