Firmy, które w ramach prowadzonej przez siebie działalności muszą zaopatrywać się w hurtowe ilości paliw, dążą do maksymalnej optymalizacji wydatków. By móc zakupić większe ilości paliwa, niezbędny jest zakup pojemników, które nie tylko zabezpieczają przed wyciekami, ale gwarantują ochronę środowiska. Dodatkowo w powietrzu nie unoszą się niezdrowe opary.
Jakie są główne zalety zbiorników dwupłaszczowych?
Nowoczesne modele pojemników umożliwiają bezpieczne składowanie oleju napędowego i innych rodzajów paliw. Zbiorniki dwupłaszczowe są do tego celu idealnie przystosowane. Wkładane jeden w drugi zapewniają właściwą ochronę i dalszą dystrybucję. Wśród innych pojemników ten rodzaj zbiorników wyróżnia się szczególną konstrukcją. Paliwo znajduje się w zbiorniku wewnętrznym, który jest odpowiednio zabezpieczany. Zapobiega to powstawaniu ewentualnym uszkodzeniom mechanicznym i powstałym na skutek niekorzystnych czynników zewnętrznych. Są one skutecznie zatrzymywane przez specjalną barierę. Zbiorniki składające się z dwóch warstw są również korzystne ze względu na transport paliw. Odpowiada za to głównie szczelność oraz wytrzymałość takich pojemników. Styczność z chemikaliami wymaga pełnej ochrony przed wyciekami i co za tym idzie – skażeniem środowiska. Szczelność zawdzięcza się formowaniu rotacyjnemu tego rodzaju zbiorników. Produkcja opiera się na wykonaniu odlewu, co powoduje, że jakiekolwiek spawy i łączenia nie są potrzebne.
Ważne jest również, że większość producentów oferuje aż 10-letnią gwarancję na zbiorniki dwupłaszczowe. To dość długi czas, biorąc oczywiście pod uwagę, że czas użytkowania może być różny. Zawdzięcza się to oczywiście wyjątkowej konstrukcji, która zapewnia odpowiednie przechowywanie substancji łatwopalnych.