Odpowiednie krzesła szkolne

Przed zakupem odpowiednich krzeseł do szkoły należy zapoznać się ze wszystkimi wymogami jakie takowe meble powinny spełniać. Warto wiedzieć, że powinny one być wykonane z odpowiednich materiałów oraz dopasowane rozmiarowo do wzrostu i wagi ucznia. Są one również oznaczone odpowiednim kolorem.

Najlepsze krzesła szkolne

producent krzeseł szkolnychPrzed dokonaniem zakupów warto zapoznać się z dyrektywą Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w niepublicznych oraz publicznych szkołach i placówkach. W internecie niejeden producent krzeseł szkolnych jest świadom takowej dyrektywy, dlatego w swojej ofercie posiada meble dopasowane do odpowiedniego przedziału wiekowego ucznia. Krzesła powinny być odpowiednio dopasowane do wzrostu oraz wagi. Ważnym elementem na który powinniśmy zwrócić uwagę jest wygoda, która staje się priorytetem w czasie trwania 45 minutowej lekcji. Ważnym aspektem jest również wytrzymałość mebli. Warto poświęcić więcej czasu podczas wyboru, aby mogły posłużyć one naszym pociechom na długie lata. Dla przedszkoli oraz klas zerowych polecane są krzesełka o wysokości siedziska 350 mm, dla uczniów klas od 1 do 3 380 mm, dla klas od 4 do 5 pomiędzy 380 a 420 mm, dla klas 6 zaś pomiędzy 430 a 460 mm. Przed zakupem sprzętu warto zapoznać się z wymienioną wyżej dyrektywą. Dzięki spełnieniu odpowiednich norm można liczyć na dodatkowe profity oraz dofinansowania.

O ile jeszcze parę lat temu sklepów oferujących meble szkolne nie było zbyt wiele, dziś sytuacja ma się znacznie lepiej. Dzięki dostępowi do internetu możemy trafić na naprawdę ciekawe oferty w atrakcyjnych cenach. Jednak przed dokonaniem zakupów warto zwrócić się do producenta z pytaniem czy produkowane przez niego krzesła odpowiadają zarządzeniom wprowadzonym przez Ministra Edukacji Narodowej.