Mój dodatkowy kurs angielskiego

Kiedy moja mama oznajmiła mi, że ma dla mnie niespodziankę, nie spodziewałam się aż takich rewelacji. Z okazji urodzin zafundowała mi wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Zawsze marzyłam, by tam się znaleźć. Londyn jest wspaniałym miastem. Miałam wyjechać sama i dołączyć do kilku dziewczyn ze zorganizowanej wycieczki. Jednak przed wyjazdem musiałam się odpowiednio do niego przygotować i przemyśleć kilka ważnych kwestii.

Język angielski na kursie

kurs angielskiego bydgoszczJeżeli miałam wyjechać, musiałam być pewna, że poradzę sobie sama poza granicami naszego kraju. Znałam język angielski, w szkole zawsze miałam piątki. Jednak zdawałam sobie sprawę z tego, że w szkole uczono trochę inaczej niż porozumiewali się obcokrajowcy na miejscu. Dlatego uznałyśmy z mamą, że jakiś kurs angielskiego Bydgoszcz musi się dla mnie znaleźć, żebym mogła podszkolić język. Na kursie angielskiego uczą zagraniczni lektorzy, którzy mają i akcent i zupełnie inaczej przekazują wiedzę. Są teraz różne metody szybkiego uczenia się. Planowałam z nich skorzystać. Mama zapisała mnie na cały semestr zajęć. Nie mogłam się doczekać pierwszych zajęć. Kiedy już się odbyły, chciałam ich więcej i więcej. Zostaliśmy podzieleni na kilka małych grupek w zależności od poziomu zaawansowania w języku. Cieszyłam się, bo miałam całkiem dobry wynik i zostałam skierowana do zaawansowanej grupy. Dzięki kursowi, w szkole na angielskim nie miałam problemów żeby wszystko zaliczać na maksymalną ilość punktów. Nauczycielka od razu zauważyła mój progres. Pomagałam nawet moim słabszym koleżankom i kolegom, bo od razu zrobiłam ćwiczenia które nam zadano. Zajęcia w szkole językowej miałam dwa razy w tygodniu. Trwały po dwie godziny zegarowe, dlatego zawsze coś nowego wynosiłam z nich i mogłam się czegoś nauczyć. Mieliśmy różne tablice edukacyjne, nagrania wideo i audio pomocne w nauce.

W szkole języka nauczyłam się akcentu, na czym bardzo mi zależało. Za granicą bowiem będę słyszała tylko taki naturalny akcent i gdybym się z nim nie oswoiła, pewnie nie zrozumiałabym ani słowa, ani nie dogadałabym się w sklepie. Szkoła ta bardzo dużo mi dała, wygrałam nawet konkurs anglojęzyczny w moim liceum/ Byłam już gotowa, żeby wyjechać i bez żadnych obaw mogłam wybrać się za granicę, ponieważ moja znajomość języka była bardzo zaawansowana.