Jak wyposażyć kawiarnię?

lokal gastronomiczny

Kawiarnie są w Polsce coraz bardziej doceniane. W każdym rokiem większa liczba osób korzysta z usług kawiarni traktując je jako miejsce spotkań ze znajomymi. Wiele osób do kawiarni wybiera się także w poszukiwaniu niebagatelnego smaku kawy. Fakt, że tego typu lokale gastronomiczne stały się tak popularne sprawia, że założenie takiej kawiarni może być całkiem dobrym pomysłem na własny biznes. Co o założeniu kawiarni warto zatem wiedzieć i na jakie rozwiązania należy się zdecydować urządzając ją, by cieszyła się ona sporym zainteresowanie? Odpowiedzi na te pytania postaramy się udzielić w tym artykule. 

Otwarcie kawiarni a wybór lokalizacji

kawiarniaKluczowym elementem przy otwieraniu własnej kawiarni jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Konkurencja w segmencie małych lokali gastronomicznych jest naprawdę duża, dlatego wybór odpowiedniego miejsca i tym samy zwiększenie swoich szansa na pozyskanie klientów jest bardzo ważny. Według artykułu na portalu www.bankier.pl jakie miejsca należy wziąć pod uwagę szukając lokalu pod kawiarnie? Największe szanse mają lokale znajdujące się:

  • w centrum miasta,
  • blisko uczelni,
  • blisko dużych firm,
  • na nowoczesnych osiedlach.

Należy jednak pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko sama lokalizacja lokalu, ale także i jego wygląd i układ. Dobrze by lokal pod kawiarnie był jasny i przestronny i co ważne by był on jednocześnie dobrze widoczny dla potencjalnych klientów. Nie mniej choć kawiarnia powinna być w miejscu ogólnie dostępnym dobrze by było to miejsce względnie ciche i spokojne, czyli takie które sprzyja prowadzeni rozmów w kawiarni.

Wyposażenie kawiarni – na co zwróci uwagę?

ekspres do kawySukces kawiarni w dużej mierze zależy do tego w jaki sposób zostanie ona wyposażona. W tym wypadku warto inwestować w dobrej jakości sprzęt pochodzący od znanych producentów, który nie tylko wpłynie pozytywnie na jakość usług świadczonych przez kawiarnie, ale także w gruncie rzeczy obniży koszty prowadzenia jej, ponieważ liczba awarii i tym samym napraw koniecznych do wykonania będzie zdecydowanie mniejsza. Jakie zatem rozwiązania powinny obowiązkowo znaleźć się na stanie kawiarni? Można by tu wskazać takie jak:

  • ekspresy do kawy,
  • witryny cukiernicze,
  • dystrybutory do lodów,
  • dystrybutory napojów,
  • wyciskarki do soków.

Przy czym dla kawiarni zwykle największe znaczenie, jeśli chodzi o sprzęt mają ekspresy do kawy, ponieważ to od nich zależy smak serwowanych w kawiarni napojów kawowych. Smak kawy, a tym samym i zadowolenie klientów zależny jest także od rodzaju ziaren kawy stosowanej do parzenia kawy, dlatego warto wykorzystywać te wysokiej jakości, które mają niezwykłą nutę smakową i bogaty aromat. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się także świeżo wyciskane soki, dlatego warto także zadbać o to by na stanie kawiarni znalazła się wolnoobrotowa wyciskarka do soku. Jeśli chodzi o sprawdzoną wyciskarkę do soków to do kawiarni może zostać polecona wolnoobrotowa wyciskarka do soku hurom. By jednak świeżo wyciskane soki cieszyły się dużą popularnością konieczne jest stosowanie świeżych owoców oraz przygotowanie ciekawego menu świeżych soków.

Serwis sprzętu kawiarnianego – co należy brać pod uwagę?

ekspres do kawyBez względu na to jaki sprzęt wybierzemy zawsze należy brać pod uwagę to, że może on ulec awarii, co jest bardzo prawdopodobne zwłaszcza, jeśli chodzi o ekspresy do kawy, które to są silnie eksploatowane. Według innpoland.pl by uniknąć przestoju w pracy kawiarni warto znaleźć serwis ekspresów do kawy zawczasu, tak by później nie tracić czasu na poszukiwania. Wybierając serwis ekspresów do kawy warto sprawdzić, jak długo działa on na rynku, w naprawie ekspresów jakich marek się on specjalizuje oraz jakie ma opinie poprzednich klientów. Sprawdzenie tych elementów ułatwi nam wybór rzetelnego serwisu ze współpracy z którym będziemy zadowoleni.

Umeblowanie kawiarni – do jakich zasad należy się stosować?

lokal gastronomicznyUrządzając kawiarnie ważne jest także i to by umeblować ją w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o tym, że meble zastosowane w małym lokalu gastronomicznym powinny być z jednej strony wygodne, z drugiej dobrze się prezentować we wnętrzu. Wybierając meble do kawiarni należy jednak pamiętać o tym, że klienci zwykle nie lubią zbyt dużych udziwnień, a co za tym idzie warto wybierać meble o minimalistycznym charakterze, które doskonale sprawdzą się w kawiarni utrzymanej w nowoczesnym stylu jak i w tej bardziej klasycznej.

Krótko podsumowując

Kawiarnia na dzień dzisiejszy może być bardzo dobrym pomysłem na własny biznes, Należy jednak pamiętać o tym, że jej sukces zależy od tego jaką lokalizacje dla niej wybierzemy, jak i od tego w jaki sposób zostanie ona przez nas urządzona i wyposażona.