Jak nowocześnie wykończyć swój lokal gastronomiczny?

lokal gastronomiczny

Założenie własnego lokalu to bardzo duży koszt. Wyposażając go należy nie tylko pamiętać i tym by zastosowane przez nas rozwiązania spełniały normy prawne, ale muszą one także być funkcjonalne jak i odpowiednio prezentować się pod względem estetycznym. Jak zatem praktycznie i nowocześnie można wykończyć lokal gastronomiczny? Oto kilka prostych wskazówek.

Nowocześnie i tanio – meble z palet

meble z paletCiekawą opcją, jeśli chodzi o wykończenie baru czy restauracji mogą być meble z palet. Rozwiązanie to nie jest jeszcze zbyt rozpowszechnione w Polsce, jednak z powadzeniem wykorzystuje się je na zachodzie. Według strony meblezpalet.eu meble z palet do baru czy kawiarni są stosunkowo tanie, co dla przedsiębiorcy zakładającego własny lokal może mieć spore znaczenie. Dodatkowo wnętrza urządzone z wykorzystaniem takich mebli wyglądają bardzo nowocześnie, choć przy tym są dość minimalistycznie i należy mieć to na uwadze rozplanowują całą aranżacje. Same meble z palet dla lokali dostępne są w różnych kolorach jak i rodzajach. Można by tu wymienić takie meble z palet jak:

  • sofy,
  • stołu,
  • regały,
  • fotele.

Meble tego typu można obecnie z powodzeniem kupić, jednak jeśli wykażemy się odrobiną kreatywności takie meble z palet czy też starych skrzynek można z powodzeniem zrobić samodzielnie. Wówczas urządzenia lokalu gastronomicznego będzie jeszcze tańsze. Jeśli decydujemy się na meble do baru z palet to warto pomyśleć o dołożeniu do sof czy foteli jakichś poduszek, dzięki temu meble będą zarówno wygodniejsze jak i będą się ciekawiej prezentować.

Nowoczesne i minimalistyczne wyposażenie baru

lokal gastronomicznyNa portalu portalgastronomii.pl bar można wyposażyć na wiele różnych sposobów, jednak zasadniczo w przypadku tego typu lokali gastronomicznych zwykle najlepiej wyglądają jak i sprawdzają się pomieszczenia utrzymane w minimalistycznej stylistyce, a co za tym idzie mogą to być wspominane już meble z palet, jak i proste minimalistyczne stoliki wraz z kanapami – dobre rozwiązanie dla większych lokali.  W przypadku baru bardzo ważne jest jednak i to jak zagospodarujemy przestrzeń przy samym barze, ponieważ to własnie tam wielu klientów spędza naprawdę dużo czasu. Podstawowym rozwiązaniem, jeśli chodzi o aranżacje i zagospodarowanie przestrzeni tego typu są krzesła i stołki barowe. Na stronie www.e-meblostyl.pl można przeczytać, że krzesła barowe powinny być jednocześnie możliwie jak najmniejsze, tak by nie zajmowały zbyt wiele miejsca, a jednocześnie muszą one być także i wygodne, dlatego zwykle najlepiej sprawdzają się tutaj takie krzesła jak hokery barowe. Proste krzesła obrotowe z oparciem sprawdzą się przy każdym barze, a z racji tego że ich wybór jest naprawdę duży nie powinno być problemu z dobraniem ich do wystroju reszty lokalu.

Rozwiązania do nowoczesnej kawiarni

cukierniaKawiarnie urządza się nieco inaczej niż bary, a co za tym idzie i rozwiązania jakie w niej zastosujemy muszą być inne. Niemniej kawiarnie także można urządzić w nowoczesnym stylu. Według artykułów na portalu http://www.gastrona.pl w tym wypadku sprawdzą się takie rozwiązania jak np. stół nowoczesny zestawiony z prostymi fotelami lub krzesłami. Przy urządzaniu kwiaciarni ważne jest nie tylko dobranie odpowiednich mebli, ale także i to w jakiej kolorystyce one będą. Wybierając meble pamiętajmy o tym by szczególnie nie udziwniać. Nowoczesność obecnie to raczej prostota i ciekawe kolory niż dziwna i niepraktyczna forma, co szczególnie w kawiarni mogło by być źle widziane.

Jak urządzić ogródek piwny?

ogródek piwnyW ostatnich latach szczególnie popularne stały się ogródki piwne urządzane na zewnątrz baru. Przy urządzaniu tego typu punktów należy stosować nieco inne rozwiązania niż zwykle robi się to w przypadku lokali gastronomicznych. Tutaj stosuje się meble typowo rekreacyjne przeznaczone do wypoczynku na powietrzu. A co za tym idzie ogródek piwny wyposaża się za pomocą takich rozwiązań jak np. meble ratanowe, leżak ogrodowy, stoliki metalowe i krzesła. Według strony www.modernline.info.pl Zwłaszcza leżaki są szczególnie praktycznym i popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wykańczanie tego typu obiektów. Urządzając ogródek pamiętajmy jednak przede wszystkim o tym, że meble jakie wybierzemy do niego powinny być stosunkowo wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przy tym jednak nadal musza one być wygodne i estetyczne.

Podsumowanie

Nie można powiedzieć by był jeden sprawdzony sposób na ciekawe i nowoczesne wykończenie lokalu gastronomicznego, ponieważ to jakie rozwiązania będą najlepsze zależy od tego z jakiego rodzaju lokalem gastronomicznym mamy do czynieni. Bez względu jednak na to czy będzie to kawiarnia, bar czy ogródek piwny rozwiązania wykorzystywane do wyposażenia ich powinny być możliwie jak najbardziej funkcjonalne i wygodne.