Huśtawka dla dziecka w ogródku

Plac zabaw jest miejscem, w którym dzieci uwielbiają spędzać czas. Nie zawsze ma się jednak takie miejsce w pobliżu domu, a częste wybieranie się na taki plac sporo oddalony od niego może być na dłuższą metę uciążliwe. Tak jest niestety w naszym przypadku, ponieważ najbliższy plac zabaw znajduje się po drugiej stronie miejscowości. Synek uwielbia się na nim bawić, najwięcej czasu spędza na huśtawkach, jednak nie zawsze mamy możliwość zabrania go tam, np. kiedy chcemy podczas wolnego popołudnia ogarnąć dom czy podwórze.

Huśtawka w ogrodzie – własny plac zabaw

huśtawki ogrodowe dla dzieciPostanowiliśmy jednak jakoś rozwiązać tę sytuację w taki sposób, żeby i dziecko było zadowolone, i żebyśmy mogli w czasie jego zabaw zająć się również czymś innym. Takim rozwiązaniem okazało się stworzenie własnego placu zabaw przed domem, które stałoby się ciekawym miejscem zabaw dla naszego synka. Chcieliśmy zrobić mu niespodziankę, dlatego pod jego nieobecność ustawiliśmy wszystkie atrakcje w ogródku. Postanowiliśmy to miejsce zaopatrzyć w to, co najbardziej lubi nasza pociecha. W naszym ogrodzie pojawiła się więc piaskownica oraz huśtawki ogrodowe dla dzieci. Wybraliśmy ich kilka, aby mógł się radośnie bawić ze swoimi kolegami, z którymi uwielbia spędzać czas na zabawie. Stworzenie kolorowego placu zabaw przed swoim domem wcale nie było tak trudne, jak się na samym początku spodziewaliśmy. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Kiedy synek wrócił i zobaczył to, co przygotowaliśmy dla niego w ogrodzie, zakrzyknął z radości. Od razu podbiegł do huśtawek, ponieważ je uwielbia. Kilka dni później zaprosił swoich kolegów, którzy również zachwycili się prywatnym placem zabaw, jaki powstał na naszym podwórku. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko bawi się w bezpiecznym miejscu, a my w tym czasie możemy zająć się innymi rzeczami, cały czas mając go na oku. To była dla niego wspaniała niespodzianka.

Stworzenie małego placu zabaw w swoim ogródku to rewelacyjny pomysł na urozmaicenie zabawy swojego dziecka na świeżym powietrzu. Dzięki temu, że bawi się przed domem, można mieć swoją pociechę cały czas na oku. Można się również w tym czasie relaksować w ogrodzie, np. czytając książkę. Własny plac zabaw to atrakcja, która z pewnością bardzo przypadnie do gustu niejednemu maluchowi.