Dobór odpowiedniego szamba

Inwestorzy, którzy planują montaż szamba na terenie inwestycji, już na samym początku powinni dokładnie zastanowić się jaki rodzaj zbiornika będzie najlepszy. Na początek dokładnie powinniśmy się zastanowić, w którym miejscu chcemy zamontować zbiornik, a także jak dokładnie go zabezpieczyć przed przeciekaniem wody. Warto również upewnić się, jaką wielkość ma mieć szambo betonowe, do którego będą odprowadzane ścieki z mieszkania.

Jak wybrać odpowiednią wielkość szamba betonowego?

szamba betonowe - producentKażdy, kto chce korzystać z szamba betonowego, powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę dotyczącą eksploatacji takiego zbiornika. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że przez długi czas będą funkcjonować szamba betonowe – producent oferuje możliwość zakupu szamba betonowego wraz z bezpłatnym transportem. Dodatkowo od razu w tej samej firmie możemy zapytać, czy możliwy jest również profesjonalny montaż wykonywany przez fachowców, którzy od wielu lat wykonują takie zadania. Będziemy mieli wtedy pewność, że raz zamontowany zbiornik na szambo posłuży nam przez wiele lat i nie dojdzie do żadnych uszkodzeń. Zbiornik na szambo betonowe jest bardzo ciężki, ponieważ waży zazwyczaj przynajmniej dwie tony i dlatego musi być transportowany za pomocą specjalnego hydraulicznego dźwigu samochodowego. Na miejscu powinien być przygotowany wykop tuż przed przyjazdem samochodu z szambem betonowym i na dnie wykopu powinna być wykonana odpowiednia Podsypka. Jeżeli decydujemy się na to, aby szambo zostało zamontowane pod garażem, to musimy dodatkowo je wzmocnić specjalną płytą wierzchnią, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń i pęknięć w środku zbiornika. Pracownicy, którzy wykonują montaż przeprowadzą dodatkowo uszczelnienie w wewnątrz zbiornika, a także od góry. Każdy, kto planuję zakup zbiornika powinien nie tylko zastanowić się nad wyborem szamba, ale również dokładnie określić pojemność, aby można było swobodnie z niego korzystać.

Bardzo często ważnym czynnikiem podczas wyboru pojemności szamba betonowego jest częstotliwość kursów pojazdu asenizacyjnego. Inwestorzy bardzo często decydują się na to, aby zakupić szambo betonowe w tej samej pojemności, jaką posiadają szambiarki, które jeżdżą w okolicy. W ten sposób będzie możliwe całkowite opróżnienie szamba przez wóz asenizacyjny i dodatkowo na tym zaoszczędzimy, ponieważ nie będziemy musieli zamawiać wielu kursów.