Bezpieczne wybielanie zębów

Mówi się, że zęby mamy jedne na całe życie i jest to prawda, gdyż kiedy wypadną nam stałe zęby, to nie wyrosną już kolejne. Z tego względu trzeba o nie dba od samego początku, aby długo pozostały zdrowe i mocne, a można je pielęgnować na wiele sposobów.

Jak bezpiecznie wybielić zęby?

wybielanie zębów bemowoPierwsze zęby pojawiają się w wieku około sześciu miesięcy i systematycznie co miesiąc ich przybywa, aby finalnie ich było dwadzieścia. Są to mleczne zęby, o które trzeba równie intensywnie dbać co o stałe. Zatem pierwsza wizyta u stomatologa powinna się odbyć już w wielu kilku lat, najlepiej kiedy wyrosną wszystkie mleczne zęby. Później rosną stałe zęby, które wymagają stałych wizyt kontrolnych u dentysty, aby zawczasu zareagować, jeżeli zaczną się psuć. Jak wiadomo nieleczone zęby przyczyniają się do poważnych stanów zapalnych, ale przede wszystkim powodują ogromny ból. Nie mniej jednak do gabinetu stomatologicznego przychodzą też ludzie, którzy mają zdrowie i proste zęby, ale chcą je wybielić. To jeden z podstawowych zabiegów świadczonych w gabinetach, ale żeby go wykonać, trzeba mieć wyleczone wszystkie zęby. Jeżeli chcemy wykonać wybielanie zębów Bemowo jest dzielnicą Warszawy, w której znajdziemy polecanego stomatologa. Trzeba pamiętać, że wybielanie jest inwazyjnym zabiegiem, który musi być właściwie przeprowadzony bezpiecznymi metodami, gdyż inaczej można spowodować dużą nadwrażliwość zębów lub nawet uszkodzić szkliwo. Stomatolodzy stosują profesjonalne metody wybielające, które są skuteczne.

Na rynku można znaleźć wiele metod na wybielanie zębów, ale nie każda daje pożądany rezultat. Na pewno bardzo ważna jest profilaktyka, czyli systematyczne mycie zębów dwa razy dziennie, unikanie kawy i mocnej herbaty oraz regularne wizyty w gabinecie stomatologiczny.